Metszetek

Tételek száma: 12

Andreas Cellarius (1596-1665) Haemisphae Latumau Sphaerarum: Rium Stel Strale Aequali Proportione, - Az ókori csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 500x420 mm,üvegezett keretben / Andreas Cellarius (1596-1665) Haemisphae Latumau Sphaerarum: Rium Stel Strale Aequali Proportione, - Ancient Southern Celestial Hemisphere Star Chart This celestial map is a creation of Andreas Cellarius, a renowned Dutch-German cartographer. It was originally published in the "Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica" in Amsterdam in 1708. The chart has been restored in the past centuries, 500x420 mm
10165.

Andreas Cellarius (1596-1665) Haemisphae Latumau Sphaerarum: Rium Stel Strale Aequali Proportione, - Az ókori csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 500x420 mm,üvegezett keretben / Andreas Cellarius (1596-1665) Haemisphae Latumau Sphaerarum: Rium St...

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
518,13
571,43

Andreas Cellarius (1596-1665) Coeli Christi Misphae, Stellati Anihae Rium Prius - Az ókori csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 510x430 mm,üvegezett keretben / Andreas Cellarius (1596-1665) Coeli Christi Misphae, Stellati Anihae Rium Prius - Ancient Southern Celestial Hemisphere Star Chart This celestial map is a creation of Andreas Cellarius, a renowned Dutch-German cartographer. It was originally published in the "Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica" in Amsterdam in 1708. The chart has been restored in the past centuries, 504x432 mm
10166.

Andreas Cellarius (1596-1665) Coeli Christi Misphae, Stellati Anihae Rium Prius - Az ókori csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 510x430 mm,üvegezett keretben / Andreas Cellarius (1596-1665) Coeli Christi Misphae, Stellati Anihae Rium Prius - Ancie...

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
518,13
571,43

Kálói vár és a város rézmetszetű színezett látképe, 1670] Címe a kép felett: KALO. A metszeten olasz nyelvű magyarázat az A-E betűjelölésekhez. Készítője : Gaspar Bouttats (1625-1703). Megjelent: Priorato: Historia di Leopoldo Cesare I-III. (Viennae, 1670-1674) I. kötetében. lapméret: 31x43 cm
10167.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

XVIII. sz. vége Jakobinus vértanú fa, rajta Martinovics Ignác és társaival, üvegezett fa keretben, rézmetszet, papír, a nyomda - metszető ismeretlen, 25x19 cm, fa keret: 36x26 cm.
10168.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

[Székesfehérvár vár és város rézmetszetű látképe, 1601] Címe a kép alatt: ,,Wahre Conterfactur der Königlichen stat Stvlweisenbvrg wie die von den christen erobert worden Anno 1601." Johann Sibmacher (?-1611) rézmetszete. A metszeten A-T-ig betűk, amelyek magyarázata a bal alsó sarokban olvasható. Megjelent: Hieronymus Ortelius ,,Chronologia oder Historische Beschreibung aller Kriegsempörungen..." című művében (Nürnberg, 1603.). Képméret: 15,8×25,8 cm. Jó példány.
10169.

[Székesfehérvár vár és város rézmetszetű látképe, 1601] Címe a kép alatt: ,,Wahre Conterfactur der Königlichen stat Stvlweisenbvrg wie die von den christen erobert worden Anno 1601." Johann Sibmacher (?-1611) rézmetszete. A metszeten A-T-ig betűk, amelyek magyarázata a bal alsó sarokban olvasható. Megjelent: Hieronymus Ortelius ,,Chronologia oder Historische Beschreibung aller Kriegsempörungen..."...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

[Pápa vár és város színezett rézmetszetű látképe, 1597] Címe a kép alatt: ,,Wahre Conterfactur der Voestung Papa in Vngrn wie die von den christen erobert... Anno 1597." Johann Sibmacher (?-1611) rézmetszete. A metszeten A-J-ig betűk, amelyek magyarázata a bal alsó sarokban olvasható. Megjelent: Hieronymus Ortelius ,,Chronologia oder Historische Beschreibung aller Kriegsempörungen..." című művében (Nürnberg, 1603.). Képméret: 15,8×25,8 cm. Lapméret: 17,3×27,1 cm. Éles lenyomat, nagyon szép példány.
10170.

[Pápa vár és város színezett rézmetszetű látképe, 1597] Címe a kép alatt: ,,Wahre Conterfactur der Voestung Papa in Vngrn wie die von den christen erobert... Anno 1597." Johann Sibmacher (?-1611) rézmetszete. A metszeten A-J-ig betűk, amelyek magyarázata a bal alsó sarokban olvasható. Megjelent: Hieronymus Ortelius ,,Chronologia oder Historische Beschreibung aller Kriegsempörungen..." című művében...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

[Látképmetszet] Kamienec Podolski - A lengyel területen fekvő Kamenyec-Podolszkij erőssége, 1672. évi állapota szerint. Nicolas de Fer térképmetszetének német feliratozású változata (1693 után). [Hely nélkül, 1693 után]. Rézmetszet, mérete: 240x300 mm, lemezméret: 247x305, lapméret: 250x 305 mm. Az erődített városok látképmetszetei sorába tartozó ,,Kaminenec Podolski" feliratozású metszet Nicoles de Fer (1646-1720) francia kartográfus térképének német nyelvű változata. A térkép francia nyelvű eredetije először Nicolas de Fer ,,Les forces de l'Europe ou description des principales villes: avec leurs fortifications" című monumentális, hétkötetes atlaszsorozatában jelent meg (Párizs, 1693-1696). Német feliratozású térképváltozatunkon a középkorból megmaradt, megerősített, a lengyel-litván állam kezelésében álló Kamenyec-Podolszkij erősségét és környékét láthatjuk, 1672. évi állapota szerint; az olasz várfundáló mesterek által megerősített erőd ebben az évben esett el, az évszázad végéig török fennhatóság alatt állt. Térképmetszetünkön jól látható a várat csaknem teljesen körülölelő Szmotrics folyó kanyarulata, az a vastag hasadék, amelyet a folyó a környező dombvidékbe vájt (és amely szinte bevehetetlenné tette a várost), valamint az erődített város belterületének számos épülete. A metszeten egyes jelentősebb épületek kiemelve, és pusztán a feliratozásból is jól kivehető az erősség markánsan katolikus jellege: katedrálisok, ispotályok, ferences és jezsuita intézmények sorakoznak az óvárosban, a felső városban pedig a barokk hadi építészet nagyszerű falrendszerét láthatjuk. Az eredeti francia metszethez képest német feliratozású metszetünk nem 28, hanem csak 25 épületet nevesít a térkép alatti feliratozásban. A metszet közepén apró javítás. Jó állapotú lap, fa keretben, üveglap mögött. / Poland, Kaminenec Podolski large engraving Kamienets Podolski - The fortress of Kamienets-Podolski, located in Polish territory, as it was in 1672. Version of Nicolas de Fer's map engraving with German inscriptions (after 1693).
10171.

[Látképmetszet] Kamienec Podolski - A lengyel területen fekvő Kamenyec-Podolszkij erőssége, 1672. évi állapota szerint. Nicolas de Fer térképmetszetének német feliratozású változata (1693 után). [Hely nélkül, 1693 után]. Rézmetszet, mérete: 240x300 mm, lemezméret: 247x305, lapméret: 250x 305 mm. Az erődített városok látképmetszetei sorába tartozó ,,Kaminenec Podolski" feliratozású metszet Nicoles ...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

[Látképmetszet] Wahre Contrafactur der Churfürstlichen Residenz Statt Heidelberg - Heidelberg rézmetszetű látképe a pfalzi választó várával. Látképmetszet Matthäus Merian ,,Topographia Germaniae" című atlaszsorozatából. (1649) [Frankfurt, 1649. Matthäus Merian]. Rézmetszet, mérete: 248x360 mm, lemezméret: 270x365 mm, lapméret: 275x375 mm. Rendkívül látványos Heidelberg-látképünk idősebb Matthäus Merian (1593-1650) munkája, a svájci születésű, főképpen Frankfurtban működő rézmetsző és térképész, monumentális térképatlaszok kiadójának műve. Rendkívül finom megfigyelésekben gazdag Heidelberg-látképe először 1620-ban készült el, látképünk azonban későbbről származik. A rézmetsző mester ez újabb Heidelberg-látképén - mely főművéhez, a Topographia Germaniae (1642-1654) néven ismert atlaszsorozatához készült - a korábbi látképhez képest több kisebb változtatást végzett, ám a perspektíva, a felvételi pont és a város részletei változatlanok maradtak. A pfalzi választófejedelem városát, az egyik legfontosabb német egyetem székvárosát északi felvételi pontból, a Neckartól északra elterülő dombok oldalából dél felé tekintve vázolta. Térképünk hátterében balról jobbra haladva először a Königsthul csúcsa tűnik fel, majd az alacsonyabb Geisberg kiemelkedése, végül a hegyek a speyeri síkság távlatába mennek át. A hegycsúcsok alatt húzódik meg a pfalzi választófejedelem városa, tizenhárom számkódolással is kiemelt épülettel, a választó várától kezdve templomok, kolostorok, ispotályok és kertek egész sorával. A Neckaron jól kivehető a ma is létező Alte Brücke gyaloghídja, a folyón kisebb vízi élet jelenetei, a folyó közelebbi partján barokk erődítés és kertek, facsoportok. A látkép jobb sarkában Pfalz címere lebeg, alatta, a címfeliratozás a látkép felett, a kiemelt épületek jelmagyarázata a látkép alatt. Látképmetszetünk közepén apró javítás. Jó állapotú lap, fa keretben, üveglap mögött.
10172.

[Látképmetszet] Wahre Contrafactur der Churfürstlichen Residenz Statt Heidelberg - Heidelberg rézmetszetű látképe a pfalzi választó várával. Látképmetszet Matthäus Merian ,,Topographia Germaniae" című atlaszsorozatából. (1649) [Frankfurt, 1649. Matthäus Merian]. Rézmetszet, mérete: 248x360 mm, lemezméret: 270x365 mm, lapméret: 275x375 mm. Rendkívül látványos Heidelberg-látképünk idősebb Matthäus M...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

[Az osztrák és orosz seregek legyőzik a törököket a Rymniki csatában]. Will, Johann Martin: Merkwürdig kühn gewagter mit römischen Heldenmuth erkämpfter Sieg des k. k Feldmarschall Prinz v. Koburg. ca 1787. Színezett rézmetszet, üvegezett keretben, kissé foltos 40x26 cm / Austrian and Russian forces defeating Turkish forces in the Russian Turkish war. Colored engraving. In glazed frame
10173.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

[Belgrád visszafoglalása a törököktől Ernst Gideon Freiherr von Laudon tábornagy vezetésével]. Will, Johann Martin: Siegreiche Besitznehmumg der Stadt und Hauptfestung Belgrad in Servien. ca 1790. Színezett rézmetszet, üvegezett keretben, kissé foltos 40x26 cm / Austrian forces defeating Turkish forces in the Russian Turkish war and recapturing Belgrade. Colored engraving. In glazed frame
10174.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

Csatajelenet a császári és a szász csapatok között (megjelent. Merian, 1674). Rézmetszet, papír, jelzés nélkül. Paszpartuban. 28x36 cm
10175.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Lenhossék Mihály Ignác (1773-1840) orvos, többek között gr. Széchenyi István háziorvosának portréja, 1830 körül. Litográfia, papír, jelzés nélkül. Paszpartuban, üvegezett, ovális fakeretben, 20x14,5 cm.
10176.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft