19621.
43. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Egyéb ritkaságok
120 000 Ft
Babits Mihály: Az európai irodalom története (aláÃrt, számozott példány). [Budapest], é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi R. T. (Elek Nyomda, Bp.), 728 p. Babits Mihály (1883-1941) költÅ‘, Ãró, irodalomtörténész, műfordÃtó kézjegyével, autográf aláÃrásával ellátott és számozott (63./200) példány. EbbÅ‘l az átdolgozott és bÅ‘vÃtett végleges kiadásból a könyvgyüjtÅ‘k számára 200 amatÅ‘r-példány is készült famentes offset-papiroson, egészbÅ‘rkötésben, az Ãró kézjegyével. Kiadói aranyozott Nyugat emblémával ellátott, Rudas könyvkötészet műhelyében készült egészbÅ‘rkötésben, aranyozott gerincen kisebb felületi kopásnyomokkal, borÃtó hátoldalán egészen apró sérüléssel. Kiadói vászonborÃtású, kopott karton tékában. Bibliofil, becses gyűjtÅ‘i ritkaság!