18 000 Ft
Jókai Mór: Életemből. II. rész. Igaz történetek. Örök emlékek. Humor. Útleírás. (A Képviselőház könyvtárának egykori példánya, a könyvtár számára készült, egyedi kötésben.) Budapest, 1898. Révai Testvérek kiadása (Franklin-Társulat ny.) [4] + 460 p. Extra vastag papírra nyomtatott luxuskiadás. Jókai Mór ötven éves írói jubileuma alkalmából indult meg a szerző műveit összegyűjtő ,,Nemzeti díszkiadás", mely 1894-1898 között száz kötetben jelentette meg a kor írófejedelmének műveit. ,,Életem" címet viselő humoreszk- és tárcagyűjteményében Jókai sajtócikkei sorakoznak, melyek kötet formájában először 1886-1887-ben jelentek meg. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, a címoldalon és a belív egy oldalán gyermekrajz. (Jókai Mór összes művei, XCVII. kötet.) Tezla 1539. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben (képviselőházi kötésben), márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán régi katalóguscímke, az eredeti, kiadói pergaminpapír borítók bekötve. Jó példány.