6 000 Ft
Kis János: Soproni Estvék. III. füzet. Literatúrai vegyes gyűjtemény. Kiadja Kis János. Sopron, 1841, Özvegy Kulcsárné' betűivel, 4+293 [helyesen 292] p. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, névbejegyzéssel. Ritka! Kis János (1770-1846) evangélikus lelkész, a Dunántúli evangélikus egyházkerület szuperintendense (azaz püspöke) 1812-től haláláig, költő, műfordító. Korának egyik érdekes, rendkívül sokoldalú alakja volt. Költői és műfordítói tevékenysége mellett sokat tett az irodalmi élet fejlesztéséért: a Soproni Magyar Társaság alapítója, az Akadémia tagja és számos ismeretterjesztő mű kiadója is volt. Berzsenyi felfedezőjeként is emlegetik. E munkájában saját verseit és fordításait adta közre. 1841-ben két füzete is napvilágot látott, 1842-43-ban nem jelent meg.