10 000 Ft
Szomory Dezső: A nagyasszony. Regényes színmű négy felvonásban és hét képben. (Dedikált!) Bp., 1910, Nyugat (Légrády-ny.), 8 sztl. lev.+ 208 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány lapon kis foltokkal, az elülső szennylap kijár. A szerző, Szomory Dezső (szül. Weisz Mór) (1869-1944) zsidó származású író, drámaíró által Lestyán Sándor (1896-1956) író, műfordító, újságíró részére dedikált példány.