12 000 Ft
19
Villon, Francois: A szegény Villon tíz balladája és A szép fegyverkovácsné panasza. Fordította: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula rajzaival. [Bp.], [1940], Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), 71 p. Álbordás gerincű félbőr-kötésben, karton-tokban, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. "Ez a bibliofil-kiadás száz példányban készült, különleges papíroson, három színben nyomva." Számozott (35./100) példány. A fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító és a grafikus, Hincz Gyula (1904-1986) Kossuth- és kétszeres Munkácsy Mihály-díjas magyar festő-, grafikusművész által ALÁÍRT példány! + Justh Béla: Botrány. Szabó Lőrinc és Vas István Villon - fordításának bírálata. Bp., 1940, Szerzői, (Madách-ny.), 31 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.