50 000 Ft
Vörösmarty Mihály: Vörösmarty összes munkái I-VIII. köt. Teljes kiadás. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. I. kötet: Lyrai és vegyes költemények. Vörösmarty életrajzával. 1 (hártyapapírral védett címkép: Barabás Miklós (1810-1898) - Axmann József (1793-1873): Vörösmarty Mihály portréja, acélba metszette Barabás Miklós rajza után Axmann József) t. +2+468 p.; II. köt.: Epikai költemények 1825-1831. 490+2 p.; III-V. kötet: Drámai költemények 1821-1844. 492+1 p.; 460+2 p.; 438+2 p.; VI. kötet: Beszélyek és regék 1829-1837. Nyelv és irodalom. 391+3 p.; VII. kötet: Vegyes prózai dolgozatok 1826-1848. 396 p.; VIII. kötet: Vegyes maradványok 1830-1850. - Ifjúkori kísérletek 1817-1826. - Drámai költemények 1821-1824. 414 p. Bp., 1884-1885., Méhner Vilmos, (Rudnyánszky A. -ny.) Egységes kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a VIII. kötetből 6 lap (19-30), a könyvek sarkain egészen apró kopásnyomokkal, ezektől eltekintve szép állapotban.