Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

Guthy Jenő: Barázdát szánt a könny... A szerző, Guthy Jenő által Dinnyés Sáska Margit részére DEDIKÁLT példány! Nagyvárad,(1941.),Grafika-ny., 16 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón ceruzás bejegyzésekkel.
19632.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
124,35
137,14

Das Gespensterbuch. Herausgegeben von Felix Schloemp. Mit Bildern von Paul Scheurich. [Luxuskiadás.] München, 1913. Georg Müller Verlag (Gedruckt in der Buchdruckerei Mänicke und Jahn, Rudolfstadt). VII + [1] + 352 + [2] p. Egyetlen kiadás. Illusztrált, pergamenkötésbe kötött bibliofil kísértethistória-gyűjteményünk összesen 50 példányban készült, ez számozatlan. Kötetünk illusztrátora Paul Scheurich (1883-1945) német grafikusművész sötét tónusú, kegyetlen, a kései szecesszió és a korai expresszionizmus horrorisztikus vonulatához tartozó illusztrációi jól illeszkednek a külföldiek mellett klasszikus és kortárs német horrorszerzők műveihez. A horrorisztikus művészettől utóbb elköszönő grafikusművész a háború után a Meisseni Porcelánmanufaktúra munkatársa volt, valamint a birodalmi bankjegyeket tervezte, a náci érának pedig kitüntetett művésze volt, többek között a berlini Operának és a német Propagandaminisztériumnak tervezett grandiózus enteriőröket. Kolofon: ,,Dieses Werk wurde im Auftrage con Georg Müller Verlag in München in der Buchdruckerei von Mänicke und Jahn in Rudolfstadt gedruckt. 50 Exemplare wurden in Ganzpergament gebunden und in der Presse numeriert. Preis der numerierten Luxusausgabe 12 Mk." A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés és számozás, valamint a számozás elhalványult nyomai. Az első kötéstáblán Paul Scheurich eredeti tusrajzával illusztrált, álbordás, enyhén sérült gerincű kiadói pergamenkötésben, vörös festésű lapszélekkel; az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén. Jó példány, rendkívül ritka luxus kiadásváltozat.
19633.

Das Gespensterbuch. Herausgegeben von Felix Schloemp. Mit Bildern von Paul Scheurich. [Luxuskiadás.] München, 1913. Georg Müller Verlag (Gedruckt in der Buchdruckerei Mänicke und Jahn, Rudolfstadt). VII + [1] + 352 + [2] p. Egyetlen kiadás. Illusztrált, pergamenkötésbe kötött bibliofil kísértethistória-gyűjteményünk összesen 50 példányban készült, ez számozatlan. Kötetünk illusztrátora Paul Scheur...

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

Vincze Ferencz. A nagy innep, vagy a megvetett ajándék. Persiai igaz történeten épűlt eredeti szomorújáték (8-r. 136 l.) Kolosvárt1830, Burián Pál könyvárosnál. Rendkívül ritka kötet!  Korabeli sérült félbőr kötésben.
19634.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Jankowich Miklós: Magyar szó-nemzés ötven példákban. Pesten, 1812. Eggenberger Jósef könyvárosnál. [Trattner Mátyás betűivel]. 137 + [2] p.  A szerző (1772-1846) műgyűjtő, történész volt, a Tudományos Gyűjtemény című folyóirat körül Pest-Budán kialakult szellemi műhely egyik meghatározó tagja. Tevékenyen közreműködött a Magyar Tudós Társaság és a Pesti Magyar Színház megalapításában is, és támogatta a nyelvújító mozgalmat.   Korabeli papírkötésben, a 113. oldaltól merített papírra készült nagyon jó minőségű másolattal pótolt. Nagyon ritka nyelvészeti munka.
19635.

Jankowich Miklós: Magyar szó-nemzés ötven példákban. Pesten, 1812. Eggenberger Jósef könyvárosnál. [Trattner Mátyás betűivel]. 137 + [2] p. A szerző (1772-1846) műgyűjtő, történész volt, a Tudományos Gyűjtemény című folyóirat körül Pest-Budán kialakult szellemi műhely egyik meghatározó tagja. Tevékenyen közreműködött a Magyar Tudós Társaság és a Pesti Magyar Színház megalapításában is, és támogat...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Budai É'saiás: Közönséges história készítette tanítványai számára - -. Első része. (Unicus!, több kötete nem jelent meg) Debrecen 1800. 412l Első kiadás. Címlapja szakszerűen pótolva, lapjai helyenként foltosak. A művelődéstörténet Budai Ézsaiást tekinteni a hazai klasszikafilológia úttörőjének, magyar és latin nyelven egyaránt írt történeti munkákat. 1800-ban jelent meg Közönséges história című könyve, amelyben az egyetemes történelemre vonatkozó megállításait bocsátotta közkinccsé. Mint az ókori irodalmak kiváló ismerője, minden alkalmat megragadott, hogy a klasszikus szerzők módszeres tanulmányozásának jelentőségét hangsúlyozza. Korabeli, félbőr kötésben.
19636.

Budai É'saiás: Közönséges história készítette tanítványai számára - -. Első része. (Unicus!, több kötete nem jelent meg) Debrecen 1800. 412l Első kiadás. Címlapja szakszerűen pótolva, lapjai helyenként foltosak. A művelődéstörténet Budai Ézsaiást tekinteni a hazai klasszikafilológia úttörőjének, magyar és latin nyelven egyaránt írt történeti munkákat. 1800-ban jelent meg Közönséges história című k...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
11

A' Fösvény ángy, a' vagy Amália és Albert, egy nagyon szivre ható 's bájos, de magában még is valóságos eredetű történet. Posonyban és Pesten, 1807. Füskuti Landerer Mihály. 1 sztl. lev. 150 l. 2 sztl. lev.  /Téli és Nyári Könyv-Tár./  Korabeli kartonkötésben. A címképmetszet hiányzik!
19637.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Babits Mihály: Élet és irodalom. A szerző, Babits Mihály (1883-1941) költő, író, irodalomtörténész, műfordító, a Nyugat főszerkesztője (1929-1941) által Gyergyai Albert (1893-1981) irodalomtörténész, író, műfordító részére DEDIKÁLT példány! Bp.,[1929],Athenaeum, 207+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
19638.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
23

Villon, Francois: A szegény Villon tíz balladája és A szép fegyverkovácsné panasza. Fordította: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula rajzaival. [Bp.], [1940], Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), 71 p. Álbordás gerincű félbőr-kötésben, karton-tokban, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.   "Ez a bibliofil-kiadás száz példányban készült, különleges papíroson, három színben nyomva." Számozott (35./100) példány.  A fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító és a grafikus, Hincz Gyula (1904-1986) Kossuth- és kétszeres Munkácsy Mihály-díjas magyar festő-, grafikusművész által ALÁÍRT példány!   + Justh Béla: Botrány. Szabó Lőrinc és Vas István Villon - fordításának bírálata. Bp., 1940, Szerzői, (Madách-ny.), 31 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.
19639.

Villon, Francois: A szegény Villon tíz balladája és A szép fegyverkovácsné panasza. Fordította: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula rajzaival. [Bp.], [1940], Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), 71 p. Álbordás gerincű félbőr-kötésben, karton-tokban, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. "Ez a bibliofil-kiadás száz példányban készült, különleges papíroson, három színben nyomva." Számozott (35./1...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
19

Szomory Dezső: A nagyasszony. Regényes színmű négy felvonásban és hét képben. (Dedikált!) Bp., 1910, Nyugat (Légrády-ny.), 8 sztl. lev.+ 208 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány lapon kis foltokkal, az elülső szennylap kijár. A szerző, Szomory Dezső (szül. Weisz Mór) (1869-1944) zsidó származású író, drámaíró által Lestyán Sándor (1896-1956) író, műfordító, újságíró részére dedikált példány.
19640.

Szomory Dezső: A nagyasszony. Regényes színmű négy felvonásban és hét képben. (Dedikált!) Bp., 1910, Nyugat (Légrády-ny.), 8 sztl. lev.+ 208 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány lapon kis foltokkal, az elülső szennylap kijár. A szerző, Szomory Dezső (szül. Weisz Mór) (1869-1944) zsidó származású író, drámaíró által Lesty...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Kertész Imre - Eszterházy Péter: Egy történet. Kertész Imre: Jegyzőkönyv. Esterházy Péter: Élet és irodalom. Mindkét szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író és Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT példány, dátumozva (2003. IX. 12.) Bp.,[2003], Magvető, 74+2 p. 3. kiadás Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19641.

Kertész Imre - Eszterházy Péter: Egy történet. Kertész Imre: Jegyzőkönyv. Esterházy Péter: Élet és irodalom. Mindkét szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író és Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT példány, dátumozva (2003. IX. 12.) Bp.,[2003], Magvető, 74+2 p. 3. kiadás Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborító...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Kertész Imre: Sorstalanság. Zsebkönyvtár. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó, 292+4 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés.
19642.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Petri György: Ami kimaradt. A szerző, Petri György (1943-2000) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító, újságíró által DEDIKÁLT példány! [Bp.], 1989, Aura Kiadó, 128 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
19643.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
20

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft