Leadbeater, C[harles] W[ebster]: The Life after Death, and How Theosophy Unveils It. With an Additional Chapter on ,,Thoughts are Things", by Annie Besant. London-Adyar, 1912. Theosophist Publishing Society 1 t. (címkép) + [4] + 58 + [2] p. + 3 t. Első kiadás. Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szerzője. Az Angol Teozófiai Társasághoz 1883-b...
József Attila összes versei és válogatott írásai. Sajtó alá rendezte Németh Andor. Bp., Cserépfalvi. 489/1000 számozott példány. Kiadói egészvászon kötés, ceruzás bejegyzésekkel, foltos lapok, kopottas állapotban.
Közhasznú és mulattató Nemzeti vagy Hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok, evangelikusok, ó hitűek és zsidók számára. Krisztus urunk születése után 1859-dik közönséges azaz 365 napból álló esztendőre. 45. esztendei folytatás. Pesten, [1859.] Trattner és Károlyi. [4] + [12] p.(naptárrész) + 7 lap (jegyzetelésre) + 24 üres lap a végénél bekötve. A naptárrészhez fűzött lapokon jól...
Jókai Mór: Életemből. II. rész. Igaz történetek. Örök emlékek. Humor. Útleírás. (A Képviselőház könyvtárának egykori példánya, a könyvtár számára készült, egyedi kötésben.) Budapest, 1898. Révai Testvérek kiadása (Franklin-Társulat ny.) [4] + 460 p. Extra vastag papírra nyomtatott luxuskiadás. Jókai Mór ötven éves írói jubileuma alkalmából indult meg a szerző műveit összegyűjtő ,,Nemzeti díszkiad...
Irínyi József: Kulcs Tamás bátya kunyhójához. Közlése a valóságos történeteknek és okleveleknek, mellyekre a mű épitve volt, a munka valódiságát kitüntető bizonyitványokkal. Beecher Stowe Henriette után angolból - -. Pesten, 1853., Müller Emil, 241+3 p. Átkötött egészvászon-kötésben, foltos lapokkal.
József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott kiadói kartontokban, jó állapotban. Számozott (1206./2000) példány.
Dosztojevszkij, Fjodor Mihajlovics: Bűn és bűnhődés. Ford.: Görög Imre és G. Beke Margit. Bp., 1966, Magyar Helikon, 529+3 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (789./1200) példány!
Makszim Gorkij: Gyermekkorom. Inasévek. Az én egyetemeim. Ford.: Radó György, Gellért György. Helikon Klasszikusok. Bp., 1961, Magyar Helikon, 709+7 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (233./1100) példány! Dr. Szíj Rezső (1915-2006) református lelkész, művelődés- és irodalomtörténész, művészeti író, könyvkiadó névbélyegzésével és autográf aláírásával.
Kádár János/Nagy Zoltán: Híven a forradalomért Kádár János beszéde a párt megalakulásának 50. és hazánk felszabadulásának 25. évfordulóján. Bp. 1970. Athenaeum. Sorszámozott (00032) Benne Kádár Jánost ábrázoló jelzett rézkarccal. Budapest, 1972, Kossuth Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 194 p. + [1] p. + [1] t. Bibliofil Műbőr kötésben, kopással