Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

Leadbeater, C[harles] W[ebster]:  The Life after Death, and How Theosophy Unveils It. With an Additional Chapter on ,,Thoughts are Things", by Annie Besant. London-Adyar, 1912. Theosophist Publishing Society 1 t. (címkép) + [4] + 58 + [2] p. + 3 t. Első kiadás. Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szerzője. Az Angol Teozófiai Társasághoz 1883-ban csatlakozott, részt vett annak több indiai küldetésén. A Madame Blavatsky által a Társaságba felvett Leadbeater a teozófia számos okkult dokumentumának létrejöttében segédkezett. 1912-ben megjelent okkult kötetében a halálon túli életről és a szellemvilági segítők mibenlétéről értekezik. Az első fedőborítón és a címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi katalógusszám. (The Riddle of Life Series, No. 2.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19668.

Leadbeater, C[harles] W[ebster]: The Life after Death, and How Theosophy Unveils It. With an Additional Chapter on ,,Thoughts are Things", by Annie Besant. London-Adyar, 1912. Theosophist Publishing Society 1 t. (címkép) + [4] + 58 + [2] p. + 3 t. Első kiadás. Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szerzője. Az Angol Teozófiai Társasághoz 1883-b...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

A magyar könyvkiadók milleniumi könyvjegyzéke 1896. Kiadják a magyar könyvkiadók az Ezredéves Országos Kiállítás alkalmából. Bp., 1896, (Franklin-ny.), 78p. 96p., 3t. (2 színes), [2], 32p., 1t. (színes, kétlapos), [2]p., 56p., 128p., 31,[1]p., [6]p., 21p., 1 lev., 20p., VI., [2], 144p., 5t. (3 színes, ebből 1 kihajt.), 32p., 40p., 11,[1]p., 34p., [58], 46p., XII., VIII., 32p., 44p., [2], 84[2]p., 1t. (színes), [4], 48p., 20p., 8p., [4]p. A kötet 20, korabeli könyvkiadó bemutatkozó kiadványjegyzékét tartalmazza. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. A hátsó kötéstábla verzóján Gottermayer Nándor egészoldalas hirdetésével. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, márványmintás lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban. Ritka!
19669.

A magyar könyvkiadók milleniumi könyvjegyzéke 1896. Kiadják a magyar könyvkiadók az Ezredéves Országos Kiállítás alkalmából. Bp., 1896, (Franklin-ny.), 78p. 96p., 3t. (2 színes), [2], 32p., 1t. (színes, kétlapos), [2]p., 56p., 128p., 31,[1]p., [6]p., 21p., 1 lev., 20p., VI., [2], 144p., 5t. (3 színes, ebből 1 kihajt.), 32p., 40p., 11,[1]p., 34p., [58], 46p., XII., VIII., 32p., 44p., [2], 84[2]p., ...

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

József Attila összes versei és válogatott írásai. Sajtó alá rendezte Németh Andor. Bp., Cserépfalvi. 489/1000 számozott példány. Kiadói egészvászon kötés, ceruzás bejegyzésekkel, foltos lapok, kopottas állapotban.
19670.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Hamvas Béla: Kelet lelke. 1. Henoch Apokalypsise. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 2. Kungfutse: Lun Yü. Kung mester beszélgetései. II. kiadás. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 3. Tibeti misztériumok. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 4. Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943-1945, Bibliotheca, 4+126+2;+95+1;+135+1;95+1 p.+8 t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap előtt a kötést megerősítették.
19671.

Hamvas Béla: Kelet lelke. 1. Henoch Apokalypsise. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 2. Kungfutse: Lun Yü. Kung mester beszélgetései. II. kiadás. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 3. Tibeti misztériumok. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 4. Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943-1945, Bibliotheca, 4+126+2;+95+1;+135+1;95+1 p.+8 t. Kiadói f...

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
49,22
54,29

Nagy Dániel: Cirkusz. Kolozsvár, 1926, Erdélyi Szépmíves Céh. Kós Károly illusztrációival. Kiadói papírkötés, gerinc ragasztott.
19672.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Közhasznú és mulattató Nemzeti vagy Hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok, evangelikusok, ó hitűek és zsidók számára. Krisztus urunk születése után 1859-dik közönséges azaz 365 napból álló esztendőre. 45. esztendei folytatás.  Pesten, [1859.] Trattner és Károlyi. [4] + [12] p.(naptárrész) + 7 lap (jegyzetelésre) + 24 üres lap a végénél bekötve. A naptárrészhez fűzött lapokon jól olvasható bejegyzések, a végén az első oldal szintén teleírva. Az előzéklapokon is adósság, kontó, stb. beírások. Korabeli, félvászon-kötésben .
19673.

Közhasznú és mulattató Nemzeti vagy Hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok, evangelikusok, ó hitűek és zsidók számára. Krisztus urunk születése után 1859-dik közönséges azaz 365 napból álló esztendőre. 45. esztendei folytatás. Pesten, [1859.] Trattner és Károlyi. [4] + [12] p.(naptárrész) + 7 lap (jegyzetelésre) + 24 üres lap a végénél bekötve. A naptárrészhez fűzött lapokon jól...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Jókai Mór:  Életemből. II. rész. Igaz történetek. Örök emlékek. Humor. Útleírás. (A Képviselőház könyvtárának egykori példánya, a könyvtár számára készült, egyedi kötésben.) Budapest, 1898. Révai Testvérek kiadása (Franklin-Társulat ny.) [4] + 460 p. Extra vastag papírra nyomtatott luxuskiadás. Jókai Mór ötven éves írói jubileuma alkalmából indult meg a szerző műveit összegyűjtő ,,Nemzeti díszkiadás", mely 1894-1898 között száz kötetben jelentette meg a kor írófejedelmének műveit. ,,Életem" címet viselő humoreszk- és tárcagyűjteményében Jókai sajtócikkei sorakoznak, melyek kötet formájában először 1886-1887-ben jelentek meg. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, a címoldalon és a belív egy oldalán gyermekrajz. (Jókai Mór összes művei, XCVII. kötet.) Tezla 1539. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben (képviselőházi kötésben), márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán régi katalóguscímke, az eredeti, kiadói pergaminpapír borítók bekötve. Jó példány.
19674.

Jókai Mór: Életemből. II. rész. Igaz történetek. Örök emlékek. Humor. Útleírás. (A Képviselőház könyvtárának egykori példánya, a könyvtár számára készült, egyedi kötésben.) Budapest, 1898. Révai Testvérek kiadása (Franklin-Társulat ny.) [4] + 460 p. Extra vastag papírra nyomtatott luxuskiadás. Jókai Mór ötven éves írói jubileuma alkalmából indult meg a szerző műveit összegyűjtő ,,Nemzeti díszkiad...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Irínyi József: Kulcs Tamás bátya kunyhójához. Közlése a valóságos történeteknek és okleveleknek, mellyekre a mű épitve volt, a munka valódiságát kitüntető bizonyitványokkal. Beecher Stowe Henriette után angolból - -. Pesten, 1853., Müller Emil, 241+3 p. Átkötött egészvászon-kötésben, foltos lapokkal.
19675.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott kiadói kartontokban, jó állapotban. Számozott (1206./2000) példány.
19676.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Dosztojevszkij, Fjodor Mihajlovics: Bűn és bűnhődés. Ford.: Görög Imre és G. Beke Margit. Bp., 1966, Magyar Helikon, 529+3 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (789./1200) példány!
19677.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Makszim Gorkij: Gyermekkorom. Inasévek. Az én egyetemeim. Ford.: Radó György, Gellért György. Helikon Klasszikusok. Bp., 1961, Magyar Helikon, 709+7 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (233./1100) példány!  Dr. Szíj Rezső (1915-2006) református lelkész, művelődés- és irodalomtörténész, művészeti író, könyvkiadó névbélyegzésével és autográf aláírásával.
19678.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Kádár János/Nagy Zoltán: Híven a forradalomért Kádár János beszéde a párt megalakulásának 50. és hazánk felszabadulásának 25. évfordulóján. Bp. 1970. Athenaeum. Sorszámozott (00032) Benne Kádár Jánost ábrázoló jelzett rézkarccal. Budapest, 1972, Kossuth Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 194 p. + [1] p. + [1] t. Bibliofil Műbőr kötésben, kopással
19679.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft