Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

Határ Győző: Köpönyeg sors. Iulianosz ifjúsága. Lélekrajzi regény. A Nagyságos Elköltözöttek Lelkei éteri beszélgetésből kiszűrte, a Megváltó és halhatatlan isteneknek odafenn és tinéktek itt alant elébocsátja epitomátora - -. A szerző, Határ Győző (1914-2006) Kossuth-díjas magyar író, költő, műfordító, filozófus, építész által N[emes] N[agy] Ágnes (1922-1991) Kossuth-díjas magyar költő, műfordító, esszéíró részére DEDIKÁLT példány. "N. N. Ágnesnek (Kosztolányi mulasztását bepótolandó) - szeretetteljes hódolattal kézcsókkal. 1985/12/07." London, 1985, Aurora, 621 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással.
19680.

Határ Győző: Köpönyeg sors. Iulianosz ifjúsága. Lélekrajzi regény. A Nagyságos Elköltözöttek Lelkei éteri beszélgetésből kiszűrte, a Megváltó és halhatatlan isteneknek odafenn és tinéktek itt alant elébocsátja epitomátora - -. A szerző, Határ Győző (1914-2006) Kossuth-díjas magyar író, költő, műfordító, filozófus, építész által N[emes] N[agy] Ágnes (1922-1991) Kossuth-díjas magyar költő, műfordító...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kis János: Soproni Estvék. III. füzet. Literatúrai vegyes gyűjtemény. Kiadja Kis János. Sopron, 1841, Özvegy Kulcsárné' betűivel, 4+293 [helyesen 292] p. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, névbejegyzéssel. Ritka!   Kis János (1770-1846) evangélikus lelkész, a Dunántúli evangélikus egyházkerület szuperintendense (azaz püspöke) 1812-től haláláig, költő, műfordító.  Korának egyik érdekes, rendkívül sokoldalú alakja volt. Költői és műfordítói tevékenysége mellett sokat tett az irodalmi élet fejlesztéséért: a Soproni Magyar Társaság alapítója, az Akadémia tagja és számos ismeretterjesztő mű kiadója is volt. Berzsenyi felfedezőjeként is emlegetik. E munkájában saját verseit és fordításait adta közre. 1841-ben két füzete is napvilágot látott, 1842-43-ban nem jelent meg.
19681.

Kis János: Soproni Estvék. III. füzet. Literatúrai vegyes gyűjtemény. Kiadja Kis János. Sopron, 1841, Özvegy Kulcsárné' betűivel, 4+293 [helyesen 292] p. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, névbejegyzéssel. Ritka! Kis János (1770-1846) evangélikus lelkész, a Dunántúli evangélikus egyházkerület szuperintendense (azaz püspöke) 1812-től haláláig, költő, műfordító. Korának egyi...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

19682.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

19683.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Végh Gyula: Régi magyar könyvkiadó- és nyomdászjelvények I. Budai könyvárusok jelvényei 1488-1525. Magyarázó szöveggel ellátta: - -. Bp., 1923., Magyar Bibliophil-Társaság, (Kir. M. Tudományegyetem Budapesti Nyomdája-ny.), 31+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az elülső szennylap foltos.   Számozott (389./1000) példány. "Az első 400 példány a Magyar Bibliophil-Társaság tagjai részére van fenntartva."
19684.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Pán Imre: Pokoli színjáték. Európai Iskola Könyvtára 10-11. Bp., Művészbolt. Kiadói papírkötés, gerinc kissé sérült, kissé kopottas állapotban.
19685.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Gyöngyös István: Gyöngyösi Istvánnak költeményes maradványi 1-2. Posonyban és Pesten 1796 Füskúti Landerer Mihály költségével és bötűivel 1t. ? a költő rézmetszetű portérja HIÁNYZIK! + LXXXII + [30] + 435 + [1 p., 1t. (rézmetszetű címképmetszet: Gróf Wesselényi Ferenc mellképe) + [18] + 143 + [26] + 168-657 [helyesen 661] + [11]p. Első kiadás. A magyar barokk nagy költője, Gyöngyösi István (1629-1704) hihetetlenül népszerű volt a XVIII. században, egymást követték munkáinak újabb és újabb kiadásai. Összes műveinek megjelentetésére Füskúti Landerer Mihály vállalkozott, s hogy ,,a munka annál tisztábban és minden tetemes hiba nélkül készülhessen el", Dugonics Andráshoz fordult.- két kötetbe rendezte Gyöngyösi műveit, 80 oldalas ,,Elő-intés"-ében pedig megírta a költő életrajzát, és egyenként szólt hét bizonyos, s öt bizonytalan munkájáról. Egységes bordázott gerincű korabeli félbőr kötésben, első kötet festett lapszélekkel. Szép példány. Szüry 1662.
19686.

Gyöngyös István: Gyöngyösi Istvánnak költeményes maradványi 1-2. Posonyban és Pesten 1796 Füskúti Landerer Mihály költségével és bötűivel 1t. ? a költő rézmetszetű portérja HIÁNYZIK! + LXXXII + [30] + 435 + [1 p., 1t. (rézmetszetű címképmetszet: Gróf Wesselényi Ferenc mellképe) + [18] + 143 + [26] + 168-657 [helyesen 661] + [11]p. Első kiadás. A magyar barokk nagy költője, Gyöngyösi István (1629-1...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Eötvös József, b(áró): Reform Lipcse, 1846. Köhler Károly Ferencznél. 297+(1)p. Első kiadás. Az 1840-es években Eötvös Batthyány Lajos és Teleki László mellett a főrendi ellenzék egyik vezére volt. Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt (,,Kelet népe és Pesti Hírlap"). Amikor a Pesti Hírlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás mellett érvelő cikksorozatát. Ezeket foglalta egybe önállóan e kötetben. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben, korabeli papírborító bekötve. Szentkirályi: 19.3.
19687.

Eötvös József, b(áró): Reform Lipcse, 1846. Köhler Károly Ferencznél. 297+(1)p. Első kiadás. Az 1840-es években Eötvös Batthyány Lajos és Teleki László mellett a főrendi ellenzék egyik vezére volt. Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt (,,Kelet népe és Pesti Hírlap"). Amikor a Pesti Hírlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás me...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Andrád Sámuel: Elmés és mulatságos rövid anekdoták Bétsben, 1789 . ny.n. XXXII+280+(24)p.; Az egyik első magyar nyelvű anekdotagyűjtemény, csupán Kónyi János ,,Demokritus"-a előzte meg néhány évvel. Ritka és becses mű. Korabeli papírkötésben. Szüry: 114.; György: 71.; Borda: 7429.
19688.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
10

Andrád Elek: Hóra-Világ. Érzékeny-játék négy felvonásban. - Némelly javitásokkal közre bocsátotta Ponori Thewrewk József.  Pesten, 1823, Petrózai Trattner János Tamás. 72p. A szerző (?-1819) erdélyi nemes székely származású író, színész, ügyvéd. E műve - legismertebb munkája - az első magyar rémdráma. Emellett sajátságos keveréke a lovagias, hazafias és a haramiadrámának. Szövegét szintén e javított közreadásból ismerjük, de a darabot 1808. március 8-án már előadták. Alapja történelmi esemény: az 1784-es erdélyi, vallási-etnikai színezetű román parasztfelkelés. A pár hónapig tartó, a vezérük után Hóra lázadásnak nevezett esemény alatt a román felkelők 133, javarészt magyar települést dúltak fel és mintegy 4000 embert, elsősorban nemeseket és nem ortodox hívőket gyilkoltak le, válogatott kegyetlenséggel. Korabeli, gerincén aranyozott korabeli félvászonkötésben. 18,3 cm. Ritka, mindössze egyszer szerepelt aukción!
19689.

Andrád Elek: Hóra-Világ. Érzékeny-játék négy felvonásban. - Némelly javitásokkal közre bocsátotta Ponori Thewrewk József. Pesten, 1823, Petrózai Trattner János Tamás. 72p. A szerző (?-1819) erdélyi nemes székely származású író, színész, ügyvéd. E műve - legismertebb munkája - az első magyar rémdráma. Emellett sajátságos keveréke a lovagias, hazafias és a haramiadrámának. Szövegét szintén e javíto...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Maróthi György: Arithmetica vagy számvetésnek mestersége, Mellyet írt, és Közönséges Haszonra, föképen a' magyar Országon elö-fordúlható Dolgokra, alkalmaztatván ki-adott 1743-dik Esztendöben, --. Most pedig Másodszor e' Nagyobb Formában, valamivel bővebben, ki-botsáttatott. Debrecen, 1763. Margitai István. 302 p. + 1 kihajt. mell. Az ELSŐ magyar nyelvű iskolai számtankönyv harmadik kiadása. Enyhén kopottas, korabeli keménytáblás papírkötésben.
19690.

Maróthi György: Arithmetica vagy számvetésnek mestersége, Mellyet írt, és Közönséges Haszonra, föképen a' magyar Országon elö-fordúlható Dolgokra, alkalmaztatván ki-adott 1743-dik Esztendöben, --. Most pedig Másodszor e' Nagyobb Formában, valamivel bővebben, ki-botsáttatott. Debrecen, 1763. Margitai István. 302 p. + 1 kihajt. mell. Az ELSŐ magyar nyelvű iskolai számtankönyv harmadik kiadása. Enyhé...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

Orosz József, balásfalvai: Gróf Széchenyi István mint iró. Pozsony, 1832. Snischek Károly ny. (6)+409+(1)p. A Hitel és a Világ bírálata. A szerző, újságíró, több folyóirat (Századunk, Hírnök) szerkesztője volt. Amint az előszóból kiderül, Ponori Thewrewk József kritikáját is leközli. Korabeli enyhén kopottas kartonkötésben Szentkirályi: O-11.2.
19691.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft