K. Nagy Sándor: Ne bántsd az állatot! Az állatvédő törvények példákban. A szerző által DEDIKÁLT példány. 80 képpel. Bp., 1909, Franklin, 251+1 p. 2. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. K(ereki) Nagy Sándor (1846-1923) pestvidéki királyi törvényszéki bíró, jogi és történeti szakíró.
Dr. Kolosvári Sándor: Az Erdélyi Ev[angélikus] Ref[ormátus] Egyházkerület egyház-joga. Jutalom-illaték az "Erdélyért Prot. Közlöny" 1874-ik évfolyamához. Kolozsvár, 1874, Stein János, 484+1 p. Kolosváry Sándor (1840-1922) jogász, egyetemi tanár, egyházjogot is tanított. Később a kolozsvári egyetem dékánja, majd rektora. Korabeli félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a címlapon bejegyzésekkel,...