Nemzeti Gazda vagy a' magyar nemzet' Nemzeti Gazdasága' 's ebbéli Kereskedése' virágzásának előmozdítása. Melljet A' Nemzet' szorgalmatos Fiainak segedelmekkel Hetenként készítgetett kisszántói Pethe Ferentz A' Pallérozott Mezeigazdaság' Írója. MDCCCXVIII-adik Esztendő' Első Felén. IV-dik Esztendőfojamat. I-XXIII. szám. Pesten, (1817), Trattner J. 368p. Nem teljes félév. Poss.: A címlapon Kazinczy...
Fuksz Emil - Vezérkönyv a gazdasági fanevelésszaporítás és rendezés valamint a kiültetett fák évenkénti kezeléséről. III. kiadás. - Pest, é.n., Eggenberger Ferdinánd. (6)+87 p. - Vászonkötés, Jaksics György ex librisével.
Borászati naptár az 1899-iki közönséges évre. Szerkeszti: dr. Lónyay Ferencz. Bp., (1898). Méhner Vilmos. (14) p. (jegyzetek) + 75+(1) p. + 2 tábla (1 chromolitografia bájos Kneipp maláta kávé reklám, 1 emlékezés Erzsébet királyné halálára egész oldalas, gyászkeretben) + 2 mell. (hirdetések) + (38) p. (országos vásárok jegyzéke és hirdetések) Lónyay Ferencz (nagy-lónyai és vásárosnaményi), jogi d...
Bitnitz Lajos : Gazdasági szótár fő méltóságú herczeg Batthyány Fülöp ur, Német Ujvár örökös ura, strattmanni gróf, Leopold cs. rende középkeresztese, ő cs. és kir. felsége kamarássa, tek. Vas vármegye örökös és valóságos fő ispánja magyar országi uradalmainak számára. Szombathely, 1831. Perger Ferencz. 55 l. Fűzve, kiadói borítóban, különösen szép példány.
Kodolányi Antal: Mezei gazdasági üzlettan. Az ez irányban megjelent legjelesb szakmunkák felhasználása mellett a hazai viszonyokra alkalmazva. Pest, 1871, Eggenberger F.,(Hoffmann és Molnár), (Pozsony, Wigand K. F. -ny.), IV+4+462+10 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal. Ritka!
A magyar gazdasági szakirodalom könyvészete - Bibliographia Litterarum Hungariae Oeconomicarum. I-VIII. kötet. Összeáll.: Dóczy Jenő, Wellmann Imre, Bakács István, Gerendás Ernő, S. Szabó Ferenc, Takács Imre. Bp., 1934-1968, Kir. M. Mezőgazdasági Múzeum - Mezőgazdasági Múzeum, (Kir. M. Egyetemi - Franklin - Pécs, Pécsi Szikra - Zrínyi - ny.), 354 p.+8 t.; 371+1 p.; 659+1 p.; 379 p.+ 3 t. ; 595+1 p...
Szopori Nagy Jolán: Magyar nők szakácskönyve. Saját tapasztalatai után összegyűjtötte és szerkesztette - - -. Bp., 1910, Kertész József, IV+324 p. 2. és 3. ezer. Bővített kiadás. Korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Scholtz Albin Viktor: A gyakorlati borgazdaság alapelvei és rendészete. Kolozsvár, 1941, Erzsébet Nyomdavállalat. 52p. 10 szövegközti ábrával. /M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Erdélyi Kirendeltsége kiadványai. 6. szám/. Tűzve, kiadói borítóban
Fend Károly: Szőlőművelés. 58 szövegközti képpel. Kiadja az Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadó vállalata. Bp., 1912, Pátria ny. 86p. /Köztelek olcsó könyvtára IV. évf. 1-2. füzet./ papírborítóban 22 cm. Jó példány. BLHO V.: 5753.
Ottó,[Adolph Wilhelm]/Benes János: A rózsatenyésztés a szabadban és cserepekben. Ottó Ily czímű munkájának teljesen átdolgozott második kiadásából fordította Benes János az Orsz. Magyar. Kertészeti Egyesület szerkesztő - titkára. Átnézte és előszóval ellátta: Gillemot Vilmos rózsakertész. Athenaeum Kéziköynvtára. Bp., 1893, Athenaeum, VII+139+1 p. + 10 t. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói egészvás...
Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Magyar gombáskönyvek és képek 1. (DEDIKÁLT). Bp., 1926, Szerzői kiadás (M. Kir. Állami Nyomda), 293+(3) p.+ 50 (színes) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, foltos, sé...
cca 1860-1880 Német nyelvű receptgyűjtemény, legalább 100 oldalon kissé megviselt félvászon kötésben / cca 1860-1880 Collection of recipes of food and pastries in German. More than a 100 pages in tattered booklet