cca 1960 Vojtech Kubasta: Christopher Columbus Genuensis. Santa Maria. Praha, én., Artia. Térbeli mesekönyv. Kiadói félvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal. 3 helyen javított, de alapvetően jó állapotban. Kifejezetten gyűjtői darab.
Tessék, tessék besétálni... 3D mesekönyv. 1972, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrálta Vojtech Kubasta. Kiadói félvászon kötés, az elején az egyik elefánt hiányzik, kissé kopottas állapotban.
Szepes Mária: Pöttyös Panni. Harkály anyó. (Dedikált!) Vass Ági rajzaival. Bp., 2001, Édesvíz. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, a gerincen kézzel feliratozott címkével. A szerző, Szepes Mária (1908-2007) író, forgatókönyvíró, költő, színész által dedikált példány.