Barkóczy-Klopsch Béla: Der Heimzug der Armee des Generalfeldmarschalls von Mackensen durch Ungarn, nach dem Zusammenbruch. [Mackensen vezértábornagy hadseregének átvonulása Magyarországon az összeomlás után.] A szerző, Barkóczy-Klopsch Béla m. kir. ezredes által Kornis Gyula (1885-1958) római katolikus pap, piarista szerzetes, filozófus, egyetemi tanár, kultúrpolitikus, az MTA elnöke részére DEDIK...
Rommel, Erwin: Gyalogság előre! Előre és tapasztalat. Ford. vitéz gróf Bethlen Pál. Werth Henrik ny. á. vezérezredes bevezetésével. [Bp., 1942.], Danubia,(Hungária-ny.), 340+2 p. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a hátsó táblánál a kötés javított, a hátsó szennylapot a hátsó tábla belsejéhez ragasztották. "Gróf Zichy Hermán" névbélyegzésével. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti...
Tornay Károly: A leventeintézmény története. Bp., 1935., Stádium, 240 p. 1. kiadás. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. "I. Dunaházhajózási Társaság Levente Egyesülete Pécsbányatelep" bélyegzéssel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen címkével.