19382.
43. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Természettudomány, medicina
50 000 Ft
129,53 EUR, 142,86 USD
Képes természetrajz az ifjuság számára. 48 tábla színes rajzzal és 426 szövegképpel. I. Az ember (Homo Sapiens.) II. Állatország - Zoologia. III. Növényország - Botanica. IV. Ásványtan - Mineralogia. Bp., 1902.,Athenaeum, 1 (kromolitográfia) t.+4+475+1 p.+2-24 (kromolitográfiák) t.+189+5 p.+23 (kromolitográfiák) t. A mű a Mátthes-Vángel féle Nagy Képes Természetrajz átdolgozásával készült, de attól jelentősen eltér. Összesen 47 színes litografált táblával. A címlapon 48 táblát említ. Feltehetőleg 47 táblával teljes. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, festett-mintás lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, de ezektől eltekintve szép állapotban.