Király Gergely (szerk.): Új magyar füvészkönyv I-II. Magyarország hajtásos növényei. Ábrák + Határozókulcsok. Jósvafő, 2009, Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban, az eredeti centit elrontották, de benne a nyomdai javított centivel.
Kiss Lajos: Növénytan kezdők számára. Első folyamat. Pesten, 1849, Heckenast Gusztáv, 4+139 p. Korabeli félvászon-kötésben, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal. Ritka!
Szekeress Fr(igyes) Ödön A rovargyűjtő. Gyakorlati útmutató a tanulók részére. Kassa. 1891. Koczányi és Vitéz m. kir. gazd. tanintézeti könyvkereskedése,172 l. 50 ábrával. Korabeli papír boritékban
Sulyomi-Schulmann Adolf: A farkastorok okozta beszédzavar és javításának módja. Bp., 1936, Magyar Gyógypedagógiai Társaság, 47 p. Felvágatlan példány! A címlapon Vértes O. András (1911-1997) nyelvész névbejegyzésével. Kiadói papírkötés, a borító egy része elszíneződött.
Mérei Ferenc - F. Várkonyi Zsuzsa: Felnőttek között. Az egyik szerző, Mérei Ferenc (1909-1986) pszichológus, klinikai gyermek-szakpszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozva (1981. 8.11.) Minerva Családi Könyvek. Bp., 1980, RTV - Minerva, 76+1 p. Kiadói papírkötés.