5 000 Ft
Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű és térképmellékletekkel. A szerző, Zajti Ferenc (1886-1961) festő, autodidakta orientalista, egyetemi tanár, könyvtáros, író által vitéz Lukács Béla (1892?1958) politikus, főispán, államtitkár, a Kállay-kormány tárca nélküli hadigondozási minisztere részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Móricz Zsigmond Könyvkiadóvállalat, ("Pátria"-ny.), XII+443 p.+34 (fekete-fehér képtáblák, 8 kihatjható) t. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. 2. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.