Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. (DEDIKÁLT). Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ XVI t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással. A szerző, Várkonyi Nándor (1896-1975) író, irodalomszervező, szerkesztő, könyvtáros, irodalom- és kultúrtörténész által Milotay Istvá...
[Nagy Károly]: Daguerréotyp. Pozsony, 1841, Schmid Antal, 284+4 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, javított címlappal, néhány kissé foxing foltos lapokkal. "Gróf Festetics Leo Könyvtárából" bélyegzéssel a címlapon. Tolnai gróf Festetics Leó (1800-1884) a pesti Nemzeti Színház igazgatója (1852-1854), zeneszerző.
Tefft, B[enjamin] F[ranklin]: Hungary and Kossuth: or, an American Exposition of the late Hungarian Revolution. Philadelphia - New Orleans, 1852, J. W. Bradley - John Ball, (Philadelphia, Smith & Peters - ny.), 1 (Kossuth Lajos acélmetszetű portréja, hártyapapírral,) t.+378 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kiss...
Ráttkay R. Kálmán: Modern országépítés. A szerző, Ráttkay R[adich] Kálmán (1894-1974) által DEDIKÁLT példány! Bp.,(1933.), Hajdú Dénes,(Attila-ny.), 96 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-1946-ban kiadott, tiltott könyvek listáján. Ritka szélsőjobboldali munka!
Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezt...
Horthy Miklós: Emlékirataim. Buenos Aires, 1953., (Soc. de Resp.), 1 t. + 314 p.+3 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói Horthy Miklós arcképével illusztrált papír védőborítóban, kissé foltos lapélekkel.
"Pecsu." Egy színmagyar város szenvedései szerb megszállás alatt. Bp., 1919., Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt., 31 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
A Lenin-fiúk véres munkái. Írta: Egy szemtanú. 1. füzet. Bp.,[1920.], Rózsa Kálmán és Neje, 32 p. A borítékrajz Nemes M. munkája. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással.
Andocsy Béla: A fasiszta Szicilia. Bp., 1938, Universitas (Révai-ny.), 110+(1) p.+ 4 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban. A mű szerepel az 1945-1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
Mrva János: A fordulat. - - szlovák eredetije nyomán. Nitra, 1931., Löwy Antal és Fiai, 2+45 p. Ján Mrva Nyitra város rendőrparancsnokának élménybeszámolója a város cseh megszállásáról, szlovák szemszögből tálalva. Kiadói papírkötés.
Guizot, (Francois Pierre Guillaume): Monk. Az angol köztársaság bukása és a monarchia helyreállítása 1660-ban. Ford. Gyerőfy Gyula és Szabad Imre. Pest, 1851. Emich. 166 l. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Ritka!