Andric Sándor: A Montenegroi Fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-ik évig. Szerb okmányok, segédművek és népénekek után kidolgozta: - -. Ford.: Kunos Gyula. Számos kegylevéllel, ukázzal, manifestummal, kiáltvánnyal, fermannal s egyéb okiratokkal, egy, a Balsidákat és a Carnojevic családot leszármaztató függelékkel. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XXIII. köt. Nagy-Becskere...
Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885, Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.),4+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. + 2 (kihajtható melléklet) t. +Más kötetből származó, extra táblákkal: + 4 (16-17. között) t.+1 (97-97. között) t. Oldalszámozáson belül...
Szeremlei Samu: A Honvédelmi Bizottmány keletkezése s a forradalom kitörése 1848-ban. Adalékul Magyarország ujabbkori történelméhez. Pest, 1867., Pfeifer Ferdinánd, (4)+196 p. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Horváth Mihály: Kossuth Lajos újabb leveleire. Pest, 1868, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 131 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, minimálisan sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bélyegzővel (Dr. Mihálkovics Elemér).
Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű és térképmellékletekkel. A szerző, Zajti Ferenc (1886-1961) festő, autodidakta orientalista, egyetemi tanár, könyvtáros, író által vitéz Lukács Béla (1892?1958) politikus, főispán, államtitkár, a Kállay-kormány tárca nélküli hadigondozási minisztere részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Móricz Zsigmond Köny...
Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem dandárnoka és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanulmány. Eredeti levelezések és egykorú kútfők nyomán. Bp., 1880., MTA, (Athenaeum-ny.) 4+828 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel.
Kállay István: Magyarország öszszefüggő történelme korszaki képekben,Debreczen, 1877 (A borítón és a második lapon 1876.) ifj Csáthy Károly. 72p. Gerincén kissé sérült kiadói félvászon kötésben. Ritka!
A három Villani krónikája. Croniche di Giovanni, Matteo E Filippo Villani. Ford., bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Rácz Miklós. Középkori Krónikások VIII-IX. köt. Szerk.: Gombos Ferencz Albin. Bp., 1909, Athenaeum, 324 p. Átkötött félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, de ezeket leszámítva belül jó állapotban.