Könyvek: Történelem

Tételek száma: 36

Andric Sándor: A Montenegroi Fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-ik évig. Szerb okmányok, segédművek és népénekek után kidolgozta: - -. Ford.: Kunos Gyula. Számos kegylevéllel, ukázzal, manifestummal, kiáltvánnyal, fermannal s egyéb okiratokkal, egy, a Balsidákat és a Carnojevic családot leszármaztató függelékkel. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XXIII. köt. Nagy-Becskerek, 1890, Pleitz Fer. Pál, XII+153+3 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
19144.

Andric Sándor: A Montenegroi Fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-ik évig. Szerb okmányok, segédművek és népénekek után kidolgozta: - -. Ford.: Kunos Gyula. Számos kegylevéllel, ukázzal, manifestummal, kiáltvánnyal, fermannal s egyéb okiratokkal, egy, a Balsidákat és a Carnojevic családot leszármaztató függelékkel. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XXIII. köt. Nagy-Becskere...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885, Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.),4+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. + 2 (kihajtható melléklet) t. +Más kötetből származó, extra táblákkal: + 4 (16-17. között) t.+1 (97-97. között) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált. Korabeli aranyozott, álbordás vörös, gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, az egyik kihajtható tábla szakadt, a másik sérült.
19145.

Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885, Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.),4+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. + 2 (kihajtható melléklet) t. +Más kötetből származó, extra táblákkal: + 4 (16-17. között) t.+1 (97-97. között) t. Oldalszámozáson belül...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Szeremlei Samu: A Honvédelmi Bizottmány keletkezése s a forradalom kitörése 1848-ban. Adalékul Magyarország ujabbkori történelméhez. Pest, 1867., Pfeifer Ferdinánd, (4)+196 p. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, kopott borítóval.
19146.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1898 Nagy-Szeben bevétele 1849. márczius 11-én. Bem-Petőfi körkép. Festette: Styka Jan, Vágó Pál és Spányi Béla. Bp., 1898. Werbőczy Könyvnyomda Rt., 15+1 p.+12 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott papírkötésben, kopott borítóval, kopott borítóval, a borító belsején javításokkal, foltos címlappal, a címlapon kis szakadásokkal,
19147.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
27

Horváth Mihály: Kossuth Lajos újabb leveleire. Pest, 1868, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 131 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, minimálisan sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bélyegzővel (Dr. Mihálkovics Elemér).
19148.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Vámbéry Ármin: A magyarság bölcsőjénél. A magyar-török rokonság kezdete és fejlődése. Bp., 1914, Athenaeum, 223 p. A 129. oldaltól magyar-török összehasonlító szótárral. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval.
19149.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

[Rónai Jácint] A tüzimádó bölcs az ős-világok emlékeiről. Pest, 1860., Kilián György, 180 p.+14 (litográfiák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
19150.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű és térképmellékletekkel. A szerző, Zajti Ferenc (1886-1961) festő, autodidakta orientalista, egyetemi tanár, könyvtáros, író által vitéz Lukács Béla (1892?1958) politikus, főispán, államtitkár, a Kállay-kormány tárca nélküli hadigondozási minisztere részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Móricz Zsigmond Könyvkiadóvállalat, ("Pátria"-ny.), XII+443 p.+34 (fekete-fehér képtáblák, 8 kihatjható) t. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. 2. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
19151.

Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű és térképmellékletekkel. A szerző, Zajti Ferenc (1886-1961) festő, autodidakta orientalista, egyetemi tanár, könyvtáros, író által vitéz Lukács Béla (1892?1958) politikus, főispán, államtitkár, a Kállay-kormány tárca nélküli hadigondozási minisztere részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Móricz Zsigmond Köny...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem dandárnoka és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanulmány. Eredeti levelezések és egykorú kútfők nyomán. Bp., 1880., MTA, (Athenaeum-ny.) 4+828 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel.
19152.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kállay István: Magyarország öszszefüggő történelme korszaki képekben,Debreczen, 1877 (A borítón és a második lapon 1876.) ifj Csáthy Károly. 72p. Gerincén kissé sérült kiadói félvászon kötésben. Ritka!
19153.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

19154.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

A három Villani krónikája. Croniche di Giovanni, Matteo E Filippo Villani. Ford., bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Rácz Miklós. Középkori Krónikások VIII-IX. köt. Szerk.: Gombos Ferencz Albin. Bp., 1909, Athenaeum, 324 p. Átkötött félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, de ezeket leszámítva belül jó állapotban.
19155.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft