Tétel

Licitálható

Licitálok:

24 000

Kikiáltási ár:

24 000 Ft
63,16 EUR, 68,57 USD

Minimális ajánlat:

24 000 Ft

Leírás:

David-Neel, Alexandra: Tibetan Journey. Illustrated. London, (1936). The Bodley Head (Printed by Northumberland Press Ltd., Newcastle-Upon-Tyne). 1 t. (címkép) + X + [2] + 275 + [1] p. + 15 t. Első kiadás. Alexandra David-Neél (1868-1969) belga-francia felfedező, spiritiszta, szabadkőműves, anarchista, buddhista, operaénekes és Tibet-utazó. A rendkívül színes életpályájú szerző teozófus kezdetek után, szabadkőműves és anarchista-feminista kitérő után ismerkedett meg a buddhizmus tanaival. Első, 1891. évi indiai utazása még igencsak rövid volt, Londonba tért vissza onnan, orientalista ismereteit elmélyítendő. Európai évtizedében apja javaslatára zenei képzésben részesült, majd 1900 után operaénekesként többször járt Kelet-Ázsiában. Meghatározó jellegű és szellemi elmélyülést jelentő indiai utazására 1911-1925 között került sor, melynek során számos buddhista vezetővel találkozott, aszketikus gyakorlatokat folytatott; az 1924. évben pedig - több kudarcot vallott próbálkozás után - jeles kulturális ismeretekkel felvértezve, álruhában sikerült beszöknie az európaiak számára tiltott Tibetbe. A buddhista-misztikus műveiről ismert szerző ebben az útleírásában inkább a buddhizmus gyakorlata iránt érdeklődő, mégis néprajzi szemszögű utazó szemszögéből számol be a számára kortalannak tűnő Tibet mindennapjairól, életmódjáról, illetve személyes utazási kalandjairól. A kötet angol nyelven először 1936-ban jelent meg. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé hiányos eredeti védőborítóban. Körülvágatlan, jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft