19014.
43. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Utazás, helytörténet
20 000 Ft
51,81 EUR, 57,14 USD
Oroszlány Gábor (szerk.): Maros-vásárhely és a háború 1914-15. Első könyv. 1914. Marosvásárhely, 1915. Grünn Sámuel. 80 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrált. Az eredeti elülső borító felhasználásával átkötött, aranyozott félvászon kötés, foltos borítóval, belső kötéstáblán korabeli Ady Győző és felesége magán-könyvtára könyvjeggyel (ex libris). Két kötetben teljes, így is rendkívül ritka, az Országos Széchenyi Könyvtár katalógusa nem vezeti az aukciónkon szereplő első könyvet!