Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 15

Streeter, Daniel W[illard]:  Denatured Africa. Illustrated. (Széchenyi Zsigmond vadászati író Kőröshegyi kastélykönyvtárának egykori példánya, saját kezű tulajdonosi bejegyzésével.) New York, (1928). G. P. Putnam's Sons - The Knickebocker Press. 1 t. (címkép) + XII + 388 p. + 15 t. Példányunk címképének verzóján Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászati írónk, a XX. századi magyar vadászat egyik legnagyobb alakjának saját kezű tulajdonosi bejegyzése: ,,Széchenyi, Kőröshegy, 1929. Nairobi (Keletafrika)". A példányunkban található nevezetes korabeli tulajdonosi bejegyzés példásan hitelesíti Széchenyi Zsigmond csaknem négy évtizeddel későbbi vallomását, mellyel utolsó művének, a ,,Denaturált Afrika" című kötetének címadását magyarázza, mely kései Széchenyi-kötet ezekkel a sorokkal indul: ,,Azzal kell kezdenem, hogy könyvem címe nem saját gyermekem! Mástól loptam suttyomban, alávaló tolvaj módon. Daniel W. Streeter ismeretlen amerikai kollégától vadoroztam, kinek Denatured Africa című, 1926-ban New York-ban megjelent útikönyvét a ,,Gripsholm" fedélzetén olvastam, ötödik Afrika-utamról hazatérőben. Streeter már akkor, kerek negyven évvel ezelőtt, hiányolta Afrika eredeti természetességét. Már akkor ,,denaturált"-nak fitymálta. Ne vegye hát rossz néven kedves Dániel szaktárs, de ennyi idő eltelte után, ugye, már nekem is szabad - máséhoz nyúlnom? Hiszen immár negyven év denaturálódása rakódott az akkorira!" Példányunk tehát az a kötet, amelyet Széchenyi Zsigmond 1929. évi szafarikalandja után még Nairobiban vásárolt, s melynek olvasását vélhetően Kőröshegyen, Somogy megyei vadászkastélyában fejezett be, s mely könyv olyan erős hatással volt rá, hogy évtizedekkel később is szükségét érezte utolsó könyvének előszavában kitérni a Streeter-kötet maradandó hatására. Széchenyi Zsigmond 1923-tól nyolc éven keresztül, 1931 őszéig lakott a kastélyban. Ebben a nyolc évben három Afrika-expedíciót vezetett. 1930-ban itt, a Kőröshegyi kastélyban született meg első, máig is legsikeresebb műve az első afrikai vadászexpedíciójának élményeiből, a ,,Csui". -- Daniel Williard Streeter (1883-1964) amerikai vadász, kalandor, író és társadalmi előkelőség. Az 1920-as években írt afrikai szafaritörténetei különösen népszerűek voltak. A ,,Denatured Africa" először 1926-ban jelent meg, példányunk a nyolcadik lenyomatból való - e nyolcadik lenyomat 1928-1929 táján tehát már Nairobiban is elérhető volt. Az előzékeken illusztrált Afrika-térkép, néhány táblán és levélen halvány foltosság. Poss.: Széchenyi Zsigmond (1898-1967). Aranyozott, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Bibliográfiai jelentőségű kötet, jó példány.
19340.

Streeter, Daniel W[illard]: Denatured Africa. Illustrated. (Széchenyi Zsigmond vadászati író Kőröshegyi kastélykönyvtárának egykori példánya, saját kezű tulajdonosi bejegyzésével.) New York, (1928). G. P. Putnam's Sons - The Knickebocker Press. 1 t. (címkép) + XII + 388 p. + 15 t. Példányunk címképének verzóján Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászati írónk, a XX. századi magyar vadászat egyik le...

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86
11

Bársony István: Erdőn mezőn.   Az író, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Benne bekötve a szerző autográf levelével, 1927 karácsonyáról (1927. dec. 23.). "Kedves Jenőm! Most jelent meg Erdőn mezőn című természetjáró könyvem új (negyedik) kiadása." OSZK szerint a negyedik kiadás 1922-ben jelent meg. Ugyan akkor az 1928. jan. 10. Nimród lap a hetedik új kiadást említi. Könnyen elképzelhető, hogy ez egy változatlan utánnyomás.   Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., [1928.],Athenaeum, 276 p.+ 8 t. Negyedik kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
19341.

Bársony István: Erdőn mezőn. Az író, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Benne bekötve a szerző autográf levelével, 1927 karácsonyáról (1927. dec. 23.). "Kedves Jenőm! Most jelent meg Erdőn mezőn című természetjáró könyvem új (negyedik) kiadása." OSZK szerint a negyedik kiadás 1922-ben jelent meg. Ugyan akkor az 1928. jan. 10. Nimród lap a hetedik új kiadást ...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
17

Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, zoológus, tanár, vadász és természettudományi író által DEDIKÁLT, dátumozott (1950. III. 3.) példány. "Kedves Sanyi haveromnak szeretettel Kálmán, 1950. III. 3." Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 p.+ 64 (fekete-fehér képtáblák) t. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval.
19342.

Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, zoológus, tanár, vadász és természettudományi író által DEDIKÁLT, dátumozott (1950. III. 3.) példány. "Kedves Sanyi haveromnak szeretettel Kálmán, 1950. III. 3." Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 ...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. A szerző, Nadler Herbert (1883-1951) vadász, vadászati szakíró, állatkert-igazgató, fényképész, zoológus által DEDIKÁLT példány.  "Dr. Sándor Dénes kedves barátomnak szeretettel Nadler Herbert 1930. II. 8." Bp., 1926, Franklin, 1 t. +266+2 p. + 12 t. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotóanyaggal, köztük 12+1 képtáblával illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy kijáró lappal (15/16.)
19343.

Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. A szerző, Nadler Herbert (1883-1951) vadász, vadászati szakíró, állatkert-igazgató, fényképész, zoológus által DEDIKÁLT példány. "Dr. Sándor Dénes kedves barátomnak szeretettel Nadler Herbert 1930. II. 8." Bp., 1926, Franklin, 1 t. +266+2 p. + 12 t. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotóan...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
28

Diezel, [Karl Emil] - Mika, [Károly]: A fogoly, fácán, császármadár és erdei szalonka természetrajza és vadászata. Egy színes és öt münyomású teljes- és számos szövegképpel. Bp., [1912], Athenaeum, 4+128 p. + 6 (egészoldalas képtáblák, közte színes) t. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően szép állapotban.
19344.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve. Bársony István előszavával. Bp., [1925], Athenaeum, 128 p. 40 szövegközti rajzzal. A vadászattal kapcsolatban előfordulható szakszavak, lexikonszerű, abc-sorrendbe szedett, magyarázó képekkel gazdagon illusztrált vadászati alapkönyv. Kiadói illusztrált, festett vászonkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
19345.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Széchenyi Zsigmond: Năhar. Indiai vadásznapló. 1-2. köt. Bp., 1940-1941., Vajna és Bokor, (Athenaeum-ny.). 1 (címkép, előtte feliratozott hártyapapírral) t. + 349+1 p.+23 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t.; 380+1 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t. Első kiadás. A kötetek első előzéklapjain India térképe látható. Kiadói egészvászon-kötések, az I. kötet kissé kopott borítóval, a gerincen kis benyomódással és kis sérüléssel, egy tábla kijár, a II. kötet. kopott borítóval, a gerincen kis benyomódással, laza fűzéssel, valamint a II. kötetben a 329-352. oldalak lapjainak szélén kis sérülésekkel, szakadásokkal.
19346.

Széchenyi Zsigmond: Năhar. Indiai vadásznapló. 1-2. köt. Bp., 1940-1941., Vajna és Bokor, (Athenaeum-ny.). 1 (címkép, előtte feliratozott hártyapapírral) t. + 349+1 p.+23 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t.; 380+1 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t. Első kiadás. A kötetek első előzéklapjain India térkép...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika. Nagybányai Horthy Jenő közreműködésével. Bp., [1930], Franklin, 375 p.+80 t. Első kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
19347.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
22

Maderspach Viktor: Páreng - Retyezát. Vadászataim a Déli Kárpátokban. Kittenberger Kálmán előszavával. Bp., [1936], Dr. Vajna és Társa, (Athenaeum ny.),4+I-III+4--199+1 p., 16 (fekete-fehér fotók, 8 levélen) t. Átkötött egészvászon-kötés.
19348.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
14

Maderspach Viktor: Medve! Bp., [1943], Ruszkabányai, (Kapucinus ny.), 231 p.+ XII (fekete-fehér fotók, 6 levélen) t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán foltokkal, kissé laza fűzéssel.
19349.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Nadler Herbert: Vadásznapok, vadászévek. Elbeszélések és naplójegyzetek a szerző eredeti fényképeivel. Bp.,1937.,Vajna György és Társa, (Athenaeum-ny.),279 p.+24 (kétoldalas, lapszámozáson belüli fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
19350.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Nadler Herbert: A keleti és déli Kárpátokban. Vadásznapló. Bp., 1943, Vajna és Bokor, (Globus-ny.), 295+1 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.  Ex libris-szel: R[adnayné (Radnainé)] Bauer E[rzsébet] (1897-1976): Ex-libris Puchász Tibor, rajta vadászati témájú ex libris-szel (kerecsensólyom?, karvaly?), klisé, papír, jelzett, 6x6,5 cm.
19351.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft