Fotó

Tételek száma: 268

cca 1910-1930 Haranghy Jenőné Helbing Mária családi fotóhagyatéka, gyermekével, feltehetőleg a férjével...stb. Haranghy Jenő (1894-1951) felesége, Helbing Ferenc (1870-1958) festőművész, grafikus lánya, 7 db, fotó, fotó kartonon, keményhátú fotó vegyesen, 7x10 cm és 9x7 cm közötti méretben.
16119.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Eladási ár:
18 000 Ft

cca 1948 Tildy-korszak, a kor neves politikusait ábrázoló fotók, 7 db, rajtuk többek között Gerő Ernő, Dinnyés Lajos, Rajk László, Marosán György, Rákosi Mátyás, Ries István, Szakasits Árpád, Petru Groza, stb. Kartonra ragasztva, a hátoldalon részben feliratozva, 11,5x7,5 cm és 14x9,5 cm között.
16120.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Eladási ár:
15 000 Ft

[Fotó] Dési Huber István kézzel feliratozott fotója Fedics Mihály mesemondóról (1938). Vintázs, zselatinos ezüst nagyítású felvétel, mérete: 210x170 mm. Hátoldali feliratozás: ,,Fedics bácsiról készítette Dési Huber István (Bátorligeten)." Fedics Mihály (1851-1938) népi mesemondó szabolcsi favágóktól és falusi emberektől tanulta mesterségét. A mesteri mesemondó hangját Ortutay Gyula tette nevezetessé 1936-1938. évi néprajzi gyűjtőkörútján rögzített gramofonlemezeivel. Fedics bácsi még életében híressé vált, többször járt Budapesten, portréját Dési Huber István festette meg. A fényképünk hátoldalán szereplő felirat szerint a fotó a határ menti nyírségi faluban, Bátorligeten, Fedics bécsi lakhelyén készült; feltehetően a budapesti látogatás viszonzása idején, 1938 őszén. A portré jobb oldalán apró sérülés, hátoldalán Dési Huber Istvánné hagyatéki bélyegzése. Prov.: Dési Huberné Sugár Stefánia hagyatéka. Jó állapotú fotó. Hozzá tartozik: [Fotó] Felvétel Dési Huber István festőművész Fedics Mihály-portéjáról. Kárász Judit felvétele (1979 körül). Vintázs, ezüst kollodios nagyítású felvétel, mérete: 214x176 mm. A festményportré hátoldalán a fényképész műtermi bélyegzése, szerkesztői megjegyzések, valamint Dési Huber Istvánné hagyatéki bélyegzése. Prov.: Dési Huberné Sugár Stefánia hagyatéka. Jó állapotú fotó. Hozzá tartozik: [Folyóirat.] Tudományos magazin. 12. évfolyam, 1. szám: 1979. január. (Dedikált.) Budapest, 1979. Akadémiai Kiadó (ny.) 62 + [2] p. Dedikált: ,,Szeretettel: Sári" A dedikáció szerzője Karig Sári (1914-1999) műfordító, szerkesztő, kereskedelmi levelező, a vészkorszakban a Vöröskereszt munkatársaként üldözötteket mentett. A címlapon Dési Huber Istvánné hagyatéki bélyegzése. Prov.: Dési Huberné Sugár Stefánia hagyatéka. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
16121.

[Fotó] Dési Huber István kézzel feliratozott fotója Fedics Mihály mesemondóról (1938). Vintázs, zselatinos ezüst nagyítású felvétel, mérete: 210x170 mm. Hátoldali feliratozás: ,,Fedics bácsiról készítette Dési Huber István (Bátorligeten)." Fedics Mihály (1851-1938) népi mesemondó szabolcsi favágóktól és falusi emberektől tanulta mesterségét. A mesteri mesemondó hangját Ortutay Gyula tette nevezete...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Eladási ár:
12 000 Ft

1936 Kánya Kálmán (1869-1945) külügyminiszter arcképe saját kezű aláírásával, rézkarc nyomán készült fotó, felületi sérülésekkel, kartonra kasírozva, 27,5×19,5 cm
16122.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1956-57 Fotóalbum a Képzőművészeti Főiskola tanáraival és diákjaival, többek közt Szőnyi István, Barcsay Jenő, Pátzay Pál, Keserü Ilona, Bartl József és sok más beazonosításra váró személlyel, festménnyel, szoborral, tanulmányrajzokkal. Más egyéb érdekes fotóval: Filmforgatás Darvas Ivánnal (Gerolsteini kaland, 1957), Tavaszi Tárlat Gyarmathy Tihamér és mások beazonosítandó alkotásaival, Vitorlások a Városliget taván, művésztelepi felvételek stb. Össz. több mint 200 db fotó, néhány kijáró darabbal.
16123.

cca 1956-57 Fotóalbum a Képzőművészeti Főiskola tanáraival és diákjaival, többek közt Szőnyi István, Barcsay Jenő, Pátzay Pál, Keserü Ilona, Bartl József és sok más beazonosításra váró személlyel, festménnyel, szoborral, tanulmányrajzokkal. Más egyéb érdekes fotóval: Filmforgatás Darvas Ivánnal (Gerolsteini kaland, 1957), Tavaszi Tárlat Gyarmathy Tihamér és mások beazonosítandó alkotásaival, Vitor...

Megvehető
Kikiáltási ár:
160 000 Ft
414,51
457,14

  Kosárba
  Eltávolítás
1941 Babits Mihály (1883-1941) költő halála előtt készült utolsó hivatalos fényképe. A felvételt Martsa Alajos esztergomi fényképész készítette. A felvételen Babits látható ágyban fekve, esztergomi nyaralójában. A felvétel 1941 június 21-én készült, az utolsó nyilvános fénykép Babitsól, utána már csak két fotó készült róla, melyet fogadott lánya, Babits Ildikó készített. 22x16 cm Üvegezett keretben
16124.

1941 Babits Mihály (1883-1941) költő halála előtt készült utolsó hivatalos fényképe. A felvételt Martsa Alajos esztergomi fényképész készítette. A felvételen Babits látható ágyban fekve, esztergomi nyaralójában. A felvétel 1941 június 21-én készült, az utolsó nyilvános fénykép Babitsól, utána már csak két fotó készült róla, melyet fogadott lánya, Babits Ildikó készített. 22x16 cm Üvegezett keretbe...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Eladási ár:
60 000 Ft

cca 1930 Angelo Funk Pál (1894-1974): Ágay Irén (1913-1950) magyar színésznő nagyméretű portréfotója, kartontáblára kasírozva, üvegezett sérült fa keretben, a keret hátoldala részben kijár, fotó: 60x48 cm, keret: 67x54 cm.
16125.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Eladási ár:
10 000 Ft

cca 1920-1930 Ünnepség alkalmából felállított díszpáholy, az első sorban Horthy Miklós kormányzó, Barsy Aladár miniszterelnökségi osztálytanácsos és más kormánytisztviselők, méltóságok társaságában; nagyméretű, kartonra kasírozott fotó, Schäffer Ármin budapesti fényképész műterméből, a hátoldalon pecséttel jelzett, sérült kartonon, 24x38,5 cm, teljes méret: 33x49,5 cm
16126.

Megvehető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1938 Horthy Miklós kormányzót ábrázoló nagyméretű fotó, kartonon. 28,5x21,5 cm
16127.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Eladási ár:
18 000 Ft

16128.

Megvehető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86

  Kosárba
  Eltávolítás
1867 Budapest, koronázási ünnepség, keményhátú fotó Heller pesti műterméből, 10,5×6,5 cm
16129.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Eladási ár:
46 000 Ft

cca 1870 Buda-pest (Budapest), kocsi a Magyar Nemzeti Múzeum épülete előtt, keményhátú fotó Zograf & Zinsler pesti műterméből, 10,5×6,5 cm
16130.

Megvehető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

Őszi (43.) nagyaukció:
Megtekintés: október 28. és november 7. között;

Irodánk november 11-én hétfőn zárva tart!
Megnyert tételek átvétele: november 12-től;
Fizetési határidő: november 19;
Elszámolás: november 21-től;

Bővebb információ:
https://www.darabanth.com/hu/nagyaukcio/
Minden másra a megszokott módon lehet licitálni szombaton 18 óráig.

  Események