Judaika

Tételek száma: 14

cca XV-XVIII. sz., Zsinagógai persely. Fa vas, korának megfelelő állapotban, 36x19x13 cm /// Circa 15th-18th century, synagogue donation box. Wood and iron, in age-appropriate condition, dimensions: 36x19x13 cm
16315.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

Orosz ezüst (Ag) hanukia. cca 19-20. sz., madárfigurával díszített, teljes, jelzett (izraeli jelzéssel), m: 43 cm, 780g /// Russian silver (Ag) hanukkiah. Circa 19th-20th century, decorated with a bird figure, complete, marked (with Israel hallmark), height: 43 cm, 780g
16316.

Kikiáltási ár:
320 000 Ft
829,02
914,29

187?, Ezüst (Ag) psumimtartó, ritka turulmadár alakos díszítménnyel, kőberakással, jelzett: 84-es ezüstjel, mesterjegyes, bruttó: 49g /// 187?, Silver (Ag) psumim holder, featuring a rare turul bird-shaped decoration with stone inlays, marked: 84 silver hallmark, with master mark, gross weight: 49g
16317.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
67,36
74,29

1812 Ezüst (Ag) tóramutató. Jelzett, mesterjegyes, kis kő berakással, h: 33 cm, bruttó: 97g /// 1812 Silver (Ag) Torah pointer. Marked, with master mark, featuring small stone inlays, length: 33 cm, gross weight: 97g.
16318.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
124,35
137,14
10

Ezüst (Ag) etrog tartó, jelzett, német, XIX. sz. vége h: 16 cm, 290g /// "Silver (Ag) etrog holder, marked, Germany end of XIXth century, height: 16 cm, 290g."
16319.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
362,69
400,00

16320.

Kikiáltási ár:
420 000 Ft
1 088,08
1 200,00

Ezüst (Ag) filigrán psumin tartó. cca 19. sz., jelzett, m: 32 cm, nettó: 445 g /// Silver (Ag) filigree slice holder. Circa 19th century, marked, height: 32 cm, net weight: 445 g.
16321.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
466,32
514,29

1945 Bukarest, magyar érdekek védelmével megbízott Svéd Kir. Követség által kiállított fényképes igazolvány zsidó személy részére / Schutzpass
16322.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

József és a fáraó története. Tóra töredék, állati bőrből készített pergamenen, foltokkal, feltekerve, kézzel írt. 63x30 cm
16323.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1939 Báró Kohner Simon Vilmos hivatalos bizonyítványa, hogy nem tekintendő zsidónak
16324.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
11

1944 Nyilatkozat mely szerint az illetőt nem lehet zsidónak tekinteni 21x15,5 cm
16325.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1939 Beregszászi zsidók 1939. júl. 28., 3 db fotó kartonon,7x9 cmx3
16326.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft