cca XV-XVIII. sz., Zsinagógai persely. Fa vas, korának megfelelő állapotban, 36x19x13 cm /// Circa 15th-18th century, synagogue donation box. Wood and iron, in age-appropriate condition, dimensions: 36x19x13 cm
Orosz ezüst (Ag) hanukia. cca 19-20. sz., madárfigurával díszített, teljes, jelzett (izraeli jelzéssel), m: 43 cm, 780g /// Russian silver (Ag) hanukkiah. Circa 19th-20th century, decorated with a bird figure, complete, marked (with Israel hallmark), height: 43 cm, 780g
1812 Ezüst (Ag) tóramutató. Jelzett, mesterjegyes, kis kő berakással, h: 33 cm, bruttó: 97g /// 1812 Silver (Ag) Torah pointer. Marked, with master mark, featuring small stone inlays, length: 33 cm, gross weight: 97g.
Ezüst (Ag) etrog tartó, jelzett, német, XIX. sz. vége h: 16 cm, 290g /// "Silver (Ag) etrog holder, marked, Germany end of XIXth century, height: 16 cm, 290g."
cca 1870, Ludwik Walenty Nast műhelye: Elmélkedés a sabbati asztalnál, orosz ezüst (Ag) kompozíció. Jelzett, mesterjegyes, 12,5 x 9,5 x 9,5 cm, 425g /// Circa 1870, Ludwik Walenty Nast workshop: Reflection at the Sabbath table, Russian silver (Ag) composition. Marked, with master mark, dimensions: 12.5 x 9.5 x 9.5 cm, 425g.
Ezüst (Ag) filigrán psumin tartó. cca 19. sz., jelzett, m: 32 cm, nettó: 445 g /// Silver (Ag) filigree slice holder. Circa 19th century, marked, height: 32 cm, net weight: 445 g.