Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

Gerl Károly (1857-1907) 1907. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 - Éles Géza 1907 / Szent László" a Magyar Numizmatikai Társulat Ag, névre szóló tagsági érme (34,93g/39mm) T:AU apró ph. / Hungary 1907. "Hungarian Numismatic Society 1901 - Géza Éles 1907" Ag member's medal of the Hungarian Numismatic Society (34,93g/39mm) C:XF,VF tiny edge error Adamo MNT1
30258.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
181,35
200,00

Ispánki József (1906-1992) 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (79mm) T:AU patina Hungary 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (79mm) C:AU patina TP 1191.
30259.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Ispánki József (1906-1992) 1936. "Ambrózy Kálmán" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (53mm) T:XF / Hungary 1936. "Kálmán Ambrózy" double-sided cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Ispánki (53mm) C:XF
30260.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Ispánki József (1906-1992) 1938. "Hazatért felvidéki testvéreit magyar szeretettel köszönti Budapest székesfőváros közönsége / Az ezeréves Magyarország első királya Szent István évében 1038-1938" kétoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1938. "Entry of the Hungarian Troops to Upper Hungary" two-sided cast bronze commemorative medallion. Sign: József Ispánki (83mm) C:XF HP 1209.
30261.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Kiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Kiss. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo SH2
30262.

Kiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Kiss. Made at the time of the issue of the medal at the Hu...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

Klassohn Antal 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." kétoldalas bronz emlékérem (42mm) T:XF ph., patina / Hungary 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (42mm) C:XF edge error, patina
30263.

Klassohn Antal 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." kétoldalas bronz emlékérem (42mm) T:XF ph., patina / Hungary 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (42mm) C:XF edge err...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
11

Konyorcsik János (1926-2010) DN "Zsuzsanna és a vének" bronz plakett falra akasztható (233x170mm) fatáblán (236x296mm). Munkácsy-díjas művész. T:UNC
30264.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
88,08
97,14

30265.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Lebó Ferenc (1960-) 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér" kétoldalas Ag PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér (Debrecen - 300th anniversary of the grant of the free royal city title / Leopold Thaler)" original, obverse and reverse die of the Ag PP medallion. Sign: Ferenc Lebó. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm)
30266.

Lebó Ferenc (1960-) 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér" kétoldalas Ag PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér (Debrecen - 300th anniversary of the grant of the free royal c...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

Lőrincz István (1901-1985) 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától / 1945-1970" ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalán "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (55mm) T:AU /  Hungary 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától (In memoriam from the Hungarian State Operahouse' Trade Union Committee) / 1945-1970" silver plated bronze commemorative medallion with "Iparművészeti V. Érem Üzem" makers mark on the back, in original hardcase. Sign.: István Lőrincz (55mm) C:AU
30267.

Lőrincz István (1901-1985) 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától / 1945-1970" ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalán "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (55mm) T:AU / Hungary 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától (In memoriam from the Hungarian State Operahouse' Trade Union Committee) / 1945-1970" silver ...

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,43
21,43

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronz emlékérem (56mm) T:AU / Hungary 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronze commemorative medallion (56mm) C:AU
30268.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Budapesti Történeti Múzeum" bronz emlékérem (~85mm) T:XF folt / Hungary ND "Budapest History Museum" bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF spotted
30269.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft