1851 Bécs, kinevezési okirat II. oszt. katonai élelmezési (ellátmányozási) asszisztens (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse) részére, Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864) báró, hadügyminiszter autográf aláírásával (az 1848-49-es szabadságharcban a császári csapatok tábornoka, majd 1850 és 1853 között osztrák hadügyminiszter); szárazbélyegzővel. Hajtva, apró sérülésekkel, ...
1889 Bécs (Wien), Arthur von Bolfras (1838-1922) osztrák vezérezredes, Őfelsége Katonai Irodájának vezetője, I. Ferenc József főhadsegédje autográf aláírása német nyelvű hivatalos iraton, egy beírt oldal, "Militär Kanzlei Sr. Majestät des Kaisers" dombornyomott fejléces papíron
1867 Bologna, Álgya Sándor (Alexander Álgya) (1843 k.-1907) főhadnagy, későbbi vezérőrnagy, az olaszországi magyar légió tagjának fotója, vizitkártya (Anriot Fotografo, Bologna), 10,5x6 cm. A hátoldalon autográf dedikációval: ,,Lemlényi Lajos százados barátomnak emlékül A[lexander] Álgya főh[adnagy] Bologna 30. Jan. 1867". A kép hátoldali datálás alapján egy héttel az olaszországi magyar légiót fe...
1884 Német ulánus (könnyűlovas) katonatiszt díszegyenruhás portréja (feltehetőleg előkelő, nemesi családból származó fiatal férfi); kabinetfotó Reichard & Lindner udvari fényképészek berlini műterméből, 16,5x10,5 cm // 1884 German uhlan (light cavalry) officer in full-dress uniform (a young man, likely from a noble family); cabinet card from the studio of Reichard & Lindner in Berlin, 16.5x10.5 cm
cca 1890 Katonatiszt és fivére, kabinet fotó, Szinberger fivérek fogarasi műterméből, kis kopásokkal, 11x21 cm / circa 1890 Military officer and his brother, cabinet photo, from the studio of the Szinberger brothers in Fogaras, with minor wear, 11x21 cm
cca 1910 Rondoni-sziget, a Kotori-öböl (Bocche di Cattaro) bejáratánál. Eredeti korabeli légi felvétel. A Mamula erőd gyakorlatilag az egész szigetet elfoglalja. Szokatlan kép. / cca 1910 Original contemporary aerial photograph (horizontal, 17.7 cm x 13 cm) of Rondoni Island, at the entrance to the Bocche di Cattaro. Fort Mamula occupies virtually the entire island. A most unusual photograph.
1912 A bécsújhelyi katonai akadémia (Wiener Neustadt) és Kismarton község focicsapatának tagjai a meccs előtt, eredeti fotó, hátoldalon feliratozva, szép állapotban, 9×14 cm
1915-1917 Zsolnai (Szlovákia Zilina) megfigyelő állomás, Sroh Rezső ny. sebészfőorvos fotóhagyatéka az I. világháborús idejéből, néhány hónappal a háború kitörése után az északi harctéren járványok ütötték fel a fejüket, ezért a belügyminiszter Magyarország északkeleti részén 14 megfigyelőállomás felállítását rendelte el, amelyek ? nyugatról kelet felé haladva ? Nyitra, Trencsén, Zsolna, Beszterce...
1.000 Ft-ig
100 Ft
5.000 Ft-ig
200 Ft
10.000 Ft-ig
500 Ft
20.000 Ft-ig
1.000 Ft
50.000 Ft-ig
2.000 Ft
100.000 Ft-ig
5.000 Ft
200.000 Ft-ig
10.000 Ft
500.000 Ft-ig
20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig
50.000 Ft
1.000.000 Ft felett
100.000 Ft
Aktuális híreink
Őszi (43.) nagyaukció:
Megtekintés: október 28. és november 7. között;
Irodánk november 11-én hétfőn zárva tart!
Megnyert tételek átvétele: november 12-től;
Fizetési határidő: november 19;
Elszámolás: november 21-től;
Bővebb információ:
https://www.darabanth.com/hu/nagyaukcio/
Minden másra a megszokott módon lehet licitálni szombaton 18 óráig.