120 000 Ft
28
1867 Bologna, Álgya Sándor (Alexander Álgya) (1843 k.-1907) főhadnagy, későbbi vezérőrnagy, az olaszországi magyar légió tagjának fotója, vizitkártya (Anriot Fotografo, Bologna), 10,5x6 cm. A hátoldalon autográf dedikációval: ,,Lemlényi Lajos százados barátomnak emlékül A[lexander] Álgya főh[adnagy] Bologna 30. Jan. 1867". A kép hátoldali datálás alapján egy héttel az olaszországi magyar légiót feloszlató olasz királyi dekrétum (1867. január 23.) kiadása után készült. A dedikáció címzettje, Lemlényi Lajos többször említése kerül Kossuth Lajos olaszországi emigrációjában a légió parancsnokához, Földváry Károly ezredeshez írt leveleiben. 1863. augusztus 23-án kelt levelében például Kossuth számon kéri Földváryt azon vádakkal kapcsolatosan, hogy Lemlényi hadnaggyá való kinevezése pusztán rokoni kapcsolat alapján történt, miközben Lemlényi korábban aktív katonai szolgálatot nem teljesített. (Kossuth, tájékoztatót kér Földváry ezredestől a légió belső életével kapcsolatos híresztelésekről. Turin [Torino], 1863. augusztus 23. In: Hadtörténelmi Közlemények, 17. évf. 3. sz., 1970.)