Militária

Tételek száma: 74

cca XVIII. sz., katonai bronz pecsétgyűrű, lovas huszár ábrázolással, koronával és monogrammal, 23x19 mm, m: 58
16376.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Eladási ár:
42 000 Ft

1851 Bécs, kinevezési okirat II. oszt. katonai élelmezési (ellátmányozási) asszisztens (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse) részére, Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864) báró, hadügyminiszter autográf aláírásával (az 1848-49-es szabadságharcban a császári csapatok tábornoka, majd 1850 és 1853 között osztrák hadügyminiszter); szárazbélyegzővel. Hajtva, apró sérülésekkel, kissé foltos, 37x24 cm // 1851 Vienna (Wien), second class military catering assistant's appointment (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse), signed by Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864), Austrian Minister of War (k.k. Kriegsminister); with dry seal. Folded, with minimal damage, slightly stained, 37x24 cm
16377.

1851 Bécs, kinevezési okirat II. oszt. katonai élelmezési (ellátmányozási) asszisztens (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse) részére, Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864) báró, hadügyminiszter autográf aláírásával (az 1848-49-es szabadságharcban a császári csapatok tábornoka, majd 1850 és 1853 között osztrák hadügyminiszter); szárazbélyegzővel. Hajtva, apró sérülésekkel, ...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

  Kosárba
  Eltávolítás
1883-1930 Nagybaczoni Nagy Béla (1882-1962) altábornagy, Vilmos bátyjának fotóalbuma, 68 fényképpel és egy árnyképpel
16378.

Megvehető
Kikiáltási ár:
300 000 Ft
777,20
857,14

  Kosárba
  Eltávolítás
1889 Bécs (Wien), Arthur von Bolfras (1838-1922) osztrák vezérezredes, Őfelsége Katonai Irodájának vezetője, I. Ferenc József főhadsegédje autográf aláírása német nyelvű hivatalos iraton, egy beírt oldal, "Militär Kanzlei Sr. Majestät des Kaisers" dombornyomott fejléces papíron
16379.

Megvehető
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

  Kosárba
  Eltávolítás
1867 Bologna, Álgya Sándor (Alexander Álgya) (1843 k.-1907) főhadnagy, későbbi vezérőrnagy, az olaszországi magyar légió tagjának fotója, vizitkártya (Anriot Fotografo, Bologna), 10,5x6 cm. A hátoldalon autográf dedikációval: ,,Lemlényi Lajos százados barátomnak emlékül A[lexander] Álgya főh[adnagy] Bologna 30. Jan. 1867". A kép hátoldali datálás alapján egy héttel az olaszországi magyar légiót feloszlató olasz királyi dekrétum (1867. január 23.) kiadása után készült. A dedikáció címzettje, Lemlényi Lajos többször említése kerül Kossuth Lajos olaszországi emigrációjában a légió parancsnokához, Földváry Károly ezredeshez írt leveleiben. 1863. augusztus 23-án kelt levelében például Kossuth számon kéri Földváryt azon vádakkal kapcsolatosan, hogy Lemlényi hadnaggyá való kinevezése pusztán rokoni kapcsolat alapján történt, miközben Lemlényi korábban aktív katonai szolgálatot nem teljesített. (Kossuth, tájékoztatót kér Földváry ezredestől a légió belső életével kapcsolatos híresztelésekről. Turin [Torino], 1863. augusztus 23. In: Hadtörténelmi Közlemények, 17. évf. 3. sz., 1970.)
16380.

1867 Bologna, Álgya Sándor (Alexander Álgya) (1843 k.-1907) főhadnagy, későbbi vezérőrnagy, az olaszországi magyar légió tagjának fotója, vizitkártya (Anriot Fotografo, Bologna), 10,5x6 cm. A hátoldalon autográf dedikációval: ,,Lemlényi Lajos százados barátomnak emlékül A[lexander] Álgya főh[adnagy] Bologna 30. Jan. 1867". A kép hátoldali datálás alapján egy héttel az olaszországi magyar légiót fe...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
28
Eladási ár:
120 000 Ft

cca 1860-as évek közepe - 1870 Velence, cs. és kir. katonatiszt fotója, keményhátú fotó a velencei (Venezia) A. Sorgato műterméből, 10x6 cm
16381.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Eladási ár:
5 000 Ft

1884 Német ulánus (könnyűlovas) katonatiszt díszegyenruhás portréja (feltehetőleg előkelő, nemesi családból származó fiatal férfi); kabinetfotó Reichard & Lindner udvari fényképészek berlini műterméből, 16,5x10,5 cm // 1884 German uhlan (light cavalry) officer in full-dress uniform (a young man, likely from a noble family); cabinet card from the studio of Reichard & Lindner in Berlin, 16.5x10.5 cm
16382.

Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1890 Katonatiszt és fivére, kabinet fotó, Szinberger fivérek fogarasi műterméből, kis kopásokkal, 11x21 cm / circa 1890 Military officer and his brother, cabinet photo, from the studio of the Szinberger brothers in Fogaras, with minor wear, 11x21 cm
16383.

Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1910 Katonai tisztviselő fotója, számos kitüntetéssel, a hátoldalon autográf sorokkal, keményhátú fotó, Trieste, "Segall", 10x6 cm
16384.

Megvehető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1910 Rondoni-sziget, a Kotori-öböl (Bocche di Cattaro) bejáratánál. Eredeti korabeli légi felvétel. A Mamula erőd gyakorlatilag az egész szigetet elfoglalja. Szokatlan kép. /   cca 1910 Original contemporary aerial photograph (horizontal, 17.7 cm x 13 cm) of Rondoni Island, at the entrance to the Bocche di Cattaro. Fort Mamula occupies virtually the entire island. A most unusual photograph.
16385.

Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

  Kosárba
  Eltávolítás
1912 A bécsújhelyi katonai akadémia (Wiener Neustadt) és Kismarton község focicsapatának tagjai a meccs előtt, eredeti fotó, hátoldalon feliratozva, szép állapotban, 9×14 cm
16386.

Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

  Kosárba
  Eltávolítás
1915-1917 Zsolnai (Szlovákia Zilina) megfigyelő állomás, Sroh Rezső ny. sebészfőorvos fotóhagyatéka az I. világháborús idejéből, néhány hónappal a háború kitörése után az északi harctéren járványok ütötték fel a fejüket, ezért a belügyminiszter Magyarország északkeleti részén 14 megfigyelőállomás felállítását rendelte el, amelyek ? nyugatról kelet felé haladva ? Nyitra, Trencsén, Zsolna, Besztercebánya, Rózsahegy, Losonc, Miskolc, Kassa, Debrecen, Sátoraljaújhely, Nyíregyháza, Ungvár, Munkács és Szatmárnémeti határában létesültek, a besztercebányai és a rózsahegyi kivételével vasúttal könnyen megközelíthető helyen. Leghamarabb- 1914. október 9-én, illetve november 1-jén ? az ungvári és a debreceni megfigyelőállomás készült el, legkésőbb ? 1915. március 27-én ? a nyitrai kezdte meg működését (MAILÁTH 1915.431-432., Kiss 2004. 1865.).  Miután a frontvonal az ország északi határaitól távolodott, a betegmegfigyelés eddigi formájára már nem volt szükség. 1915 nyarától a hadtápparancsnokság kezdeményezésére elkezdődött az állomások átadása a cs. és kir. hadsereg számára. A cs. és kir. hadügyminiszter tartalékkórházak céljára a cs. és kir. hadsereg részére való átadásukat javasolta, amit a m. kir. belügy- és a m. kir. honvédelmi miniszter elfogadott Tehát. Megfigyelő állomásból tartalék kórház lett. Helyileg maradt minden ott. Talán nagyobb lett plusz barakkok plusz feladat. Nagyon szép kordokemuntom egy kevésbé ismert és kutatott területről. összesen 118 db fotó, változatos, izgalmas felvételekkel: fekete himlőben (variola vera) szenvedő betegek, cs. és kir. tartalékkórház, katonai temető, tábori életképek, műtétek, várak (Felvidék), művészi felvételek, hadifoglyok, emlékmű, fogadás, díszsortűz, stb. Változó méretben, a képek a hátoldalon datálva.
16387.

1915-1917 Zsolnai (Szlovákia Zilina) megfigyelő állomás, Sroh Rezső ny. sebészfőorvos fotóhagyatéka az I. világháborús idejéből, néhány hónappal a háború kitörése után az északi harctéren járványok ütötték fel a fejüket, ezért a belügyminiszter Magyarország északkeleti részén 14 megfigyelőállomás felállítását rendelte el, amelyek ? nyugatról kelet felé haladva ? Nyitra, Trencsén, Zsolna, Beszterce...

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
388,60
428,57
Eladási ár:
150 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

Őszi (43.) nagyaukció:
Megtekintés: október 28. és november 7. között;

Irodánk november 11-én hétfőn zárva tart!
Megnyert tételek átvétele: november 12-től;
Fizetési határidő: november 19;
Elszámolás: november 21-től;

Bővebb információ:
https://www.darabanth.com/hu/nagyaukcio/
Minden másra a megszokott módon lehet licitálni szombaton 18 óráig.

  Események