Militária

Tételek száma: 74

1919 A Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárbo kápolnája feliratozott fotó Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett, feliratozott fotója, / Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp chapel.. Stamped and inscribed photo of Kálmán Stobbe (1883-1936) builder, set designer, footballer, coach of the Hungarian national team 15x10 cm
16412.

1919 A Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárbo kápolnája feliratozott fotó Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett, feliratozott fotója, / Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp chapel.. Stamped and inscribed photo of Kálmán Stobbe (1883-1936) builder,...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Eladási ár:
10 000 Ft

16413.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Eladási ár:
14 000 Ft

1919 A Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárbor "kaszinója" feliratozott fotó, A felirat tanúsága szerint a bútorok a dezskakerítésből, a párnázat az amerikaiktól kapott kapcákból készült, míg a falfestés kézimunka. Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett, feliratozott fotója, / Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp casino, "casino" captioned photo, According to the caption, the furniture was made from wainscoting, the cushions from clips received from the Americans, while the wall painting was handmade. Stamped and inscribed photo of Kálmán Stobbe (1883-1936) builder, set designer, footballer, coach of the Hungarian national team 15x11 cm
16414.

1919 A Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárbor "kaszinója" feliratozott fotó, A felirat tanúsága szerint a bútorok a dezskakerítésből, a párnázat az amerikaiktól kapott kapcákból készült, míg a falfestés kézimunka. Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett, feliratozott fotója, / Krasnaia- R...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Eladási ár:
12 000 Ft

Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet, legénységi bicska, jelzett: Stoosz (Stósz, Wlaszlovits-féle késgyár), restaurált, a penge kissé nehezen jár, h: 21,5 cm
16415.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
9
Eladási ár:
55 000 Ft

Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Dunaflottilla, tiszti réz övcsat, d: 35 mm
16416.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

  Kosárba
  Eltávolítás
1911 Bausznern Ármin, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) tisztjének sorhajóhadnagyi kinevezése (Linienschiffsleutnant). Rendkívül dekoratív, német nyelvű oklevél, szép állapotú szárazpecséttel, Rudolf von Montecuccoli (1843-1922), a Cs. és Kir. Haditengerészet főparancsnokának autográf aláírásával, 40x27 cm. [Bausznern Ármin, nemes (1881-1960), a fiumei Cs. és Kir. Haditengerészeti Akadémián végzett 1901-ben, ahol II. oszt. tengerész hadapróddá avatták. 1901 és 1918 között a Cs. és Kir. Haditengerészetnél szolgált; a Monarchia felbomlását követően a Dunai Flottillánál, majd a Tanácsköztársaság alatt a Vörös Hadsereg haditengerészeténél, ahol korvettkapitányi rangban vált ki a szolgálatból. 1929-től a M. Kir. Folyamőrségnél teljesített szolgálatot, 1937-től a Folyamőrség parancsnokhelyettese, majd parancsnoka. 1940-ben vonult nyugállományba, ugyanebben az évben c. vezérkapitányi ranggal tüntették ki.] // 1911 Austro-Hungarian Navy (K. u. k. Kriegsmarine), lieutenant's appointment (Linienschiffsleutnant), decorative certificate with dry seal, in good condition, signed by the chief of the Austro-Hungarian Navy, Rudolf Montecuccoli (1843-1922).
16417.

1911 Bausznern Ármin, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) tisztjének sorhajóhadnagyi kinevezése (Linienschiffsleutnant). Rendkívül dekoratív, német nyelvű oklevél, szép állapotú szárazpecséttel, Rudolf von Montecuccoli (1843-1922), a Cs. és Kir. Haditengerészet főparancsnokának autográf aláírásával, 40x27 cm. [Bausznern Ármin, nemes (1881-1960), a fiumei Cs. és Ki...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Eladási ár:
17 000 Ft

cca 1914-1918 SMS Tegetthoff, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) Tegetthoff-osztályú dreadnought csatahajója, eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, jó állapotban, 14x10 cm. A trieszti Stabilimento Tecnico Triestino hajógyárban épült SMS Tegetthoffot az osztály második hajójaként, 1912-ben bocsátották vízre, egy évvel az SMS Viribus Unitis után; őt követte további két testvérhajója, az SMS Prinz Eugen és az SMS Szent István. A Tegetthoff-osztály hadihajói voltak az Osztrák-Magyar Haditengerészet első és egyetlen dreadnought csatahajói. Az SMS Tegetthoff 1913-as szolgálatba állítását követően 1915-ig a pólai hadikikötőnél állomásozott; harci cselekményben először Ancona kikötőjének bombázásakor vett részt, miután Olaszország hadat üzent az Osztrák-Magyar Monarchiának 1915. májusában. Ezt követően ismét távol maradt a háború eseményeitől, mivel az otrantói tengerzár meggátolta, hogy az Osztrák-Magyar Haditengerészet hajói elhagyják az Adriai-tengert. A Tegetthoff-osztály többi hajójával együtt jelen volt az otrantói tengerzáron megkísérelt áttörésnél 1918. júniusában, ahol az osztrák-magyar hadihajók egy olasz torpedócsónakok által végrehajtott rajtaütés miatt visszavonulásra kényszerültek. (Az SMS Tegetthoffot is támadás érte, azonban sikerült sértetlenül elmenekülnie; testvérhajója, az SMS Szent István viszont két torpedótalálat következtében elsüllyedt). A háború hátralevő részét Pólában töltötte, majd Olaszország birtokába került, a Monarchia ennek elkerülésére tett próbálkozásai ellenére. Az olaszok a hajót Velencébe szállították, ahol háborús trófeaként közszemlére tették; az 1920-as évek elején az ,,Eroi di nostri mari" (,,Tengereink hősei") című, az SMS Szent István elsüllyesztését bemutató filmben is szerepelt. A hajó végül lebontásra került La Speziánál 1924 és 1925 között. // cca 1914-1918 SMS Tegetthoff, Tegetthoff-class dreadnought battleship of the Austro-Hungarian Navy (K. u. k. Kriegsmarine), original photo, with description on the reverse, in good condition, 14x10 cm. Built at the Stabilimento Tecnico Triestino shipyard in Trieste, SMS Tegetthoff was launched as the second ship of her class in 1912, one year after SMS Viribus Unitis; she was followed by two other sister ships, SMS Prinz Eugen and SMS Szent István. The Tegetthoff-class warships were the first and only dreadnought battleships of the Austro-Hungarian Navy. After her commissioning in 1913, SMS Tegetthoff was stationed out of the Austro-Hungarian naval base at Pola (Pula) until 1915; she first saw combat during the Bombardment of Ancona following Italy's declaration of war on Austria-Hungary in May 1915. Afterwards, she saw no action for a while, due to the Otranto Barrage, which prohibited ships of the Austro-Hungarian Navy from leaving the Adriatic Sea. Along with the other Tegetthoff-class ships, she was present at the attempt to break through the Otranto Barrage in June 1918, where the Austro-Hungarian warships were forced to retreat as a result of an ambush carried out by Italian torpedo boats. (SMS Tegetthoff also came under attack, but managed to escape unharmed; her sister ship, SMS Szent István, on the other hand, was sunk by two torpedo hits.) She spent the rest of the war in Pola, then was handed over to Italy, despite the efforts of the Austro-Hungarian Monarchy to prevent it. The Italians moved the ship to Venice, where it was displayed as a war trophy; in the early 1920s, she also starred in the movie ,,Eroi di nostri mari" (,,Heroes of our Seas"), which depicted the sinking of SMS Szent István. The ship was finally scrapped at La Spezia between 1924 and 1925.
16418.

cca 1914-1918 SMS Tegetthoff, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) Tegetthoff-osztályú dreadnought csatahajója, eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, jó állapotban, 14x10 cm. A trieszti Stabilimento Tecnico Triestino hajógyárban épült SMS Tegetthoffot az osztály második hajójaként, 1912-ben bocsátották vízre, egy évvel az SMS Viribus Unitis után; őt követte továb...

Megvehető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1914-1918 Az elülső 30,5 cm-es ágyúk sortüze az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) egyik Tegetthoff-osztályú dreadnought csatahajóján, eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, jó állapotban, 16x11,5 cm. A Tegetthoff-osztály négy hadihajója (SMS Viribus Unitis, SMS Tegetthoff, SMS Prinz Eugen és SMS Szent István) az Osztrák-Magyar Haditengerészet egyedüli dreadnought csatahajóiként rendkívül korszerűnek számítottak, különösen tűzerő tekintetében. A hajók elsődleges fegyverzetét a négy lövegtoronyban hármasával elhelyezett 12 db 30,5 cm-es (305 mm-es) űrméretű, Škoda 30.5 cm L/45 K10 típusú löveg alkotta, melyeket 12 db (szintén Škoda gyártmányú) 15 cm-es ágyú, illetve további, kisebb kaliberű fegyverek, légvédelmi ágyúk és gépágyúk egészítettek ki. Mindezek mellett 4 db 533 mm-es torpedóvető csővel is fel voltak szerelve (egy-egy a hajó orrában, tatjában, és mindkét oldalán), melyekhez általában hajónként 12 torpedót tároltak. // cca 1914-1918 Salvo from the front 30.5 cm guns of a Tegetthoff-class dreadnought battleship of the Austro-Hungarian Navy (K. u. k. Kriegsmarine), original photo, with description on the reverse, in good condition, 16x11.5 cm. As the only dreadnought battleships of the Austro-Hungarian Navy, the four Tegetthoff-class warships (SMS Viribus Unitis, SMS Tegetthoff, SMS Prinz Eugen and SMS Szent István) were considered state-of-the-art, particularly in terms of firepower. The ships' main armament consisted of twelve Škoda 30.5 cm L/45 K10 guns mounted in four triple turrets, which were supplemented by twelve 15 cm guns (also manufactured by Škoda), as well as other smaller-caliber weapons, anti-aircraft guns and machine guns. Furthermore, each ship was fitted with four 533 mm torpedo tubes (one each in the bow, the stern, and both sides), for which they usually carried 12 torpedoes.
16419.

cca 1914-1918 Az elülső 30,5 cm-es ágyúk sortüze az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) egyik Tegetthoff-osztályú dreadnought csatahajóján, eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, jó állapotban, 16x11,5 cm. A Tegetthoff-osztály négy hadihajója (SMS Viribus Unitis, SMS Tegetthoff, SMS Prinz Eugen és SMS Szent István) az Osztrák-Magyar Haditengerészet egyedüli dreadnou...

Megvehető
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1914 S.M.S. Monarch. Nagyméretű, fekete-fehér eredeti fénykép a Cs. és Kir. Hadügyminisztérium sajtóirodájától / S.M.S. Monarch. Large black-and-white original photograph from the Press Office of the k.u.k. Ministry of War. 22.5 cm x 15.8 cm
16420.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Eladási ár:
11 000 Ft

1917 Nagy eredeti adatlap (Auskunftnogen) az S.M.S. Monarch hajópecsétjével. A bécsi haditengerészeti irányító hivatal, több bejegyzéssel 1917. október 14-től 1917. december 17-ig. Ez a négy oldalból álló nyomtatotvány, a Tomas Olujić által benyújtott keresethez kapcsolódik, aki egy horvát tengerész volt az S.M.S. Monarch fedélzetén. Azt állította, hogy miközben az S.M.S. Wildfang rombolón szolgált. első osztályú fűtővé léptették elő. A mindig óvatos k.u.k. Kriegsmarine bürokrácia azonban nem talált bizonyítékot az ilyen előléptetésre, és továbbra is másodosztályú fűtőként fizette a fizetését és megindította a jelen Tájékoztatón szereplő eljárást, hogy megbizonyosodjon Olujic úr állításainak igazságtartalmáról. A Habsburg-szabványok szerint nagyon rövid várakozási idő után megállapították, hogy Tomas Olujićot 1915. január 1-jén első osztályú fűtővé léptették elő, miközben az S.M.S Wildfangon szolgált. / 1917     Large original Information Sheet addressed to the k.u.k. Naval Control Office in Vienna, with several entries dated from October 14, 1917, to December 17, 1917. This printed form, consisting of four pages (only three of which were used), has to do with the claim filed by Tomas Olujic, a Croatian seaman on board S.M.S. Monarch, who alleged that while serving on the destroyer S.M.S. Wildfang he had been promoted to Boilerman First Class. The ever-frugal k.u.k. Kriegsmarine bureaucracy, however, could find no evidence of such a promotion and continued to pay his wages as a Boilerman Second Class. Being also fair-minded, it set in motion the proceedings reflected on this Information Sheet in order to ascertain the truth of Herr Olujić's allegation. After what was, by Habsburg standards, a very brief waiting period, it was determined that, in fact, Tomas Olujić had been promoted to Boilerman First Class on January 1, 1915, while serving on S.M.S. Wildfang. It would be interesting to find out whether his name appears among those of the sailors who mutinied on S.M.S. Monarch not quite two months after the successful resolution of his case.  The Information Sheet bears the following seals:  S.M. SCHIFF MONARCH  and K.U.K. KRIEGSMARINE * S.M.S. MONARCH * The Kalis/Kohl catalogue does not record the use of this DO 1a- type seal on S.M.S. Monarch or, indeed, on any of the Monarch-class battleships of the V. Division.
16421.

1917 Nagy eredeti adatlap (Auskunftnogen) az S.M.S. Monarch hajópecsétjével. A bécsi haditengerészeti irányító hivatal, több bejegyzéssel 1917. október 14-től 1917. december 17-ig. Ez a négy oldalból álló nyomtatotvány, a Tomas Olujić által benyújtott keresethez kapcsolódik, aki egy horvát tengerész volt az S.M.S. Monarch fedélzetén. Azt állította, hogy miközben az S.M.S. Wildfang rombolón szolgál...

Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

  Kosárba
  Eltávolítás
1918 S.M.S. Monarch cs. és. kir haditengerészet Überrechnungskonsignation számlázás négy tengerésznek szobáért és uniformisért, alig valamivel a Cattarói lázadás után. Hajópecséttel
16422.

Megvehető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

  Kosárba
  Eltávolítás
1911 Az S.M.S. Erzherzog Ferdinand osztrák-magyar hadihajó kimutatása a szeptemberben fedélzetre lépett magas rangú tisztekről A parancsnok aláírásával és a hajó pecsétjével, részletezve a személyekkel / Namenverzeichnis for the month of September 1911. Six-page document, sewn to form a book, signed in Fasana by the officer in command on September 30, 1911. The list of officers who boarded the ship during the month names ranges from rear admirals to aspirants. Seal: [S.M. sc]HIFF EH. FRANZ FERDINAND Kalis/Kohl No. 4 [type DL 1a] violet  Kontreadmiral Karl Graf Lanjus von Wallenburg (died in 1913)  Linienschiffskapitän Anton Edler von Triuizi (gazetted Fregattenkapitän on November 1, 1908; not found in the 1917 Rangliste) Linienschiffskapitän Oskar Gassenmayr (gazetted Linienschiffskapitän on July 1, 1908)  Korvettenkapitän Benno Millenkovich (born in 1869, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1898, Linienschiffskapitän on May 1, 1915)  Linienschiffsleutnant Bruno Dittrich (born in 1890, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1901; Linienschiffsleutnant on May 1, 1909) Linienschiffsleutnant Johann Kainer (born in 1890, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1905; Linienschiffsleutnant on November 1, 1910) Linienschiffsleutnant Charles Masjon (born in 1871, gazetted Fregattenleutnant on Januaary 1, 1900; Fregattenkapitän on November 1, 1915) Linienschiffsleutnant Wilhelm Linhart (born in 1877, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1908) Linienschiffsleutnant Viktor Ritter von Joly (born in 1879, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1908) Linienschiffsleutnant Hektor Slocovich (gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1905; Linienschiffsleutnant on May 1, 1910) Linienschiffsleutnant Raimund Ritter von Ferro (born in 1872, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1905; Fregattenkapitän on May 1, 1917) Linienschiffsleutnant Josef Gamringer (born in 1872, gazetted Linienschiffsleutnant on 1, 1905; Korvettenkapitän on May 1, 1914) Linienschiffsleutnant Theodor Haas von Katterburg (born in 1875, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1905; Korvettenkapitän on May 1, 1914) Linienschiffsleutnant Ernst Rusch (born in 1875, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1907; Korvettenkapitän on November 1, 1916)  Linienschiffsleutnant Alfred Dietrich Edler von Sachsenfelds (born in 1877, gazetted Fregattenleutnant on November 1, 1905; Korvettenkapitän on May 1, 1917) Linienschiffsleutnant Kurt Reiser (born in 1878, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1908) Linienschiffsleutnant Alfons Vessel (born in 1881, gazetted Fregattenleutnant on November 1, 1905; Linienschiffsleutnant on November 1, 1910)  Fregattenleutnant Kamillo von Schwarzl (born in 1865, gazetted Linienschiffsleutnant on November 1, 1907; Kontreadmiral , on August 11, 1917) Fregattenleutnant Paul Ekl (born in 1883, gazetted Fregattenleutnant on November 1, 1907; Linienschiffsleutnant on May 1, 1912) Fregattenleutnant Richard Müller (gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1908; not found in the 1917 Rangliste) Fregattenleutnant Hugo Freiherr von Seyffertitz (born in 1885, gazetted Seefähnrich on July 1, 1907; Linienschiffsleutnant on January 1, 1914; commanded S.M. U-21 and U-47 during the war). Fregattenleutnant Emil von Mariašević (born in 1886, gazetted Seekadet on July 1, 1906; Linienschiffsleutnant on May 1, 1914)  Seefähnrich Ludwig Müller (born in 1890, gazetted Linienschiffsleutnant on May 1, 1916) Seefähnrich Gottfried Freiherr von Banfield (born in 1890, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1912; Linienschiffsleutnant on May 1, 1916; at the time of his death in 1986, Freiherr von Banfield was the last living Knight of the Military Order of Maria Theresa)  Seekadet Hermann Pierotić (born in 1891, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1908; Linienschiffsleutnant on May 1, 1916) Seekadet Alfons Graf Montecuccoli (born in 1893, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914) Seekadet Ivo Baierle (born in 1893, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914; prisoner of war in Japan, 1914-1919) Seekadet Egon Wachner (born in 1891, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914) Seekadet Johann Durda (born in 1891, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914) Seekadet Hridko (not found in the 1909 or 1917 Rangliste) Seekadet Tibor Greisinger (born in 1892, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914) Seekadet Josef Gräf (born in 1890, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914)  Seeaspirant Dionysius Graf Almásy von Szadányi und Török-Szent-Miklós (born in 1892, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914) Seeaspirant Kurt Herzberg (born in 1890, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914)  Seeaspirant Melisch Franz (not found in the 1909 or 1917 Rangliste) Seeaspirant Ernst Freiherr von und zu Gemmingen (born in 1890, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914) Seeaspirant Adalbert Freiherr Kuhn von Kuhnenfeld (born in 1892, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914; prisoner of war in Japan 1914-1919) Seeaspirant Alexander Ricsováry von Hricsovár (born in 1893, gazetted Fregattenleutnant on May 1, 1914; missing in action)  Linienschiffsarzt Dr. Karl Pelikan (born in 1873, gazetted Linienschiffsarzt on November 1, 1902; Marinestabsarzt on January 1, 1913)  Fregattenarzt Dr. ? von Marochino (not found in the 1909 or 1917 Rangliste)
16423.

1911 Az S.M.S. Erzherzog Ferdinand osztrák-magyar hadihajó kimutatása a szeptemberben fedélzetre lépett magas rangú tisztekről A parancsnok aláírásával és a hajó pecsétjével, részletezve a személyekkel / Namenverzeichnis for the month of September 1911. Six-page document, sewn to form a book, signed in Fasana by the officer in command on September 30, 1911. The list of officers who boarded the shi...

Megvehető
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

Őszi (43.) nagyaukció:
Megtekintés: október 28. és november 7. között;

Irodánk november 11-én hétfőn zárva tart!
Megnyert tételek átvétele: november 12-től;
Fizetési határidő: november 19;
Elszámolás: november 21-től;

Bővebb információ:
https://www.darabanth.com/hu/nagyaukcio/
Minden másra a megszokott módon lehet licitálni szombaton 18 óráig.

  Események