https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Militária

Tételek száma: 74

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1919-1920 Fényképes hadihajós igazolvány, Kroditek József törzsgépmester részére, "Magyar Hadügyministerium 14. (Hadihajózási) osztály" bélyegzéssel, 1919. feb. 27., 1919. IX. 19., és hosszabbítva: 1920. jan. 31.
1
16424.

1919-1920 Fényképes hadihajós igazolvány, Kroditek József törzsgépmester részére, "Magyar Hadügyministerium 14. (Hadihajózási) osztály" bélyegzéssel, 1919. feb. 27., 1919. IX. 19., és hosszabbítva: 1920. jan. 31.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
EUR
,
34,29
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1915 A Dunai Flottila Bodrog monitora ágyújának lövésre előkészítése, sztereófotó, hátoldalon debreceni üzlet pecsétjével, jó állapotban, 8,5×18 cm
1
16425.

1915 A Dunai Flottila Bodrog monitora ágyújának lövésre előkészítése, sztereófotó, hátoldalon debreceni üzlet pecsétjével, jó állapotban, 8,5×18 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
EUR
,
14,29
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1929-1935 A pardubicei (Csehország) lovassági tiszti iskola és a közeli Vysoké Mýtoban lévő laktanya életét ábrázoló 78 db különböző méretű fotó, részben kartonon, sok felirattal a hátoldalán
1
16426.

1929-1935 A pardubicei (Csehország) lovassági tiszti iskola és a közeli Vysoké Mýtoban lévő laktanya életét ábrázoló 78 db különböző méretű fotó, részben kartonon, sok felirattal a hátoldalán

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
44 000 Ft
113,99
EUR
,
125,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1933 M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának osztályozási értesítője vitéz Lévay Gábor akadémikusról (1943-1944-ben százados) az 1932-33. tanévre (III. évfolyam, tüzér alosztály); vitéz Jány Gusztáv (szül. Hautzinger) (1883-1947) főcsoport-parancsnok, m. kir. honvéd tábornok (1934-től), 1940 és 1943 között a 2. magyar hadsereg parancsnoka; illetve vitéz Prónay Valter (1892-1974) őrnagy, ütegparancsnok autográf aláírásával, bélyegzővel. Hajtva, kis lapszéli sérülésekkel, gyűrődésekkel, 21,5x60,5 cm
1
16427.

1933 M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának osztályozási értesítője vitéz Lévay Gábor akadémikusról (1943-1944-ben százados) az 1932-33. tanévre (III. évfolyam, tüzér alosztály); vitéz Jány Gusztáv (szül. Hautzinger) (1883-1947) főcsoport-parancsnok, m. kir. honvéd tábornok (1934-től), 1940 és 1943 között a 2. magyar hadsereg parancsnoka; illetve vitéz Prónay Valter (1892-1974) őrnagy,...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
EUR
,
42,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1923 Vitéz nemes Magasházy László (1879-1959) katonatiszt, a kormányzó Horthy Miklós szárnysegédjének gépelt levele, autográf aláírásával, fejléces papíron.
1
16428.

1923 Vitéz nemes Magasházy László (1879-1959) katonatiszt, a kormányzó Horthy Miklós szárnysegédjének gépelt levele, autográf aláírásával, fejléces papíron.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
EUR
,
42,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1930-1956 Ottenreiter Károly (1874-?) kesztyű és bőrgyáros 3 naplója. Rendkívül alapos, és részletes naplók. Benne az ostromra vonatkozó részekkel. [Megjelent: Naplók az óvóhelyről c. kiadványban.] A 3. füzetben részletes hadiüzemi munkásnévsorral, izgalmas adatokkal, bejegyzésekkel is.
1
16429.

cca 1930-1956 Ottenreiter Károly (1874-?) kesztyű és bőrgyáros 3 naplója. Rendkívül alapos, és részletes naplók. Benne az ostromra vonatkozó részekkel. [Megjelent: Naplók az óvóhelyről c. kiadványban.] A 3. füzetben részletes hadiüzemi munkásnévsorral, izgalmas adatokkal, bejegyzésekkel is.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
EUR
,
142,86
USD
Ajánlatok száma:
1
Eladási ár:
50 000 Ft
 
1935-1936 Fénykép-kiértékelés 1935-1936. Kézzel készült kiképzési jegyzet, fekete-fehér fotókkal (légifotókkal) gazdagon illusztrálva, az elülső borító sérült, hiányos, a 2. levélről a fotó hiányzik és a lap szakadt, a 3. levélen a fotó 2 sarka elvált a papírról, foltos, 22 sztl. lev.,33x20 cm
1
16430.

1935-1936 Fénykép-kiértékelés 1935-1936. Kézzel készült kiképzési jegyzet, fekete-fehér fotókkal (légifotókkal) gazdagon illusztrálva, az elülső borító sérült, hiányos, a 2. levélről a fotó hiányzik és a lap szakadt, a 3. levélen a fotó 2 sarka elvált a papírról, foltos, 22 sztl. lev.,33x20 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
EUR
,
57,14
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1938 A Honvéd és Népfelkelő Gyalogezredek Emlékműbizottságának meghívója emlékmű leleplezésére, hajtott, szakadással, 47×63 cm
1
16431.

1938 A Honvéd és Népfelkelő Gyalogezredek Emlékműbizottságának meghívója emlékmű leleplezésére, hajtott, szakadással, 47×63 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1939-1941-1943 Madarász Jenő karpaszományos szakaszvető hagyatéka. Benne "1941. évi orosz háborús naplója", 9 oldal gépelt beszámolóval az orosz fronton átéltekről. Benne az 1941. október 13.-i dnyipropetrovszki vérengzéssel:   "1941. Okt. 13. Ezen a napon olyan élményben volt részünk, amelyben az egész háboru ideje alatt nem volt részünk. A német SS alakulat megkezdte müködését a város külső részébenn [Dnyepper-Petrowsk (Dnyipro/Dnyipropetrovszk), minden zsidó vallásu lakost összeszedet és a várostól 3 Km.-re vive ki azokat tekintet nélkül, leányra,asszonyra, aggra, fiatalra sorra kivégezte azokat. Egész hosszu sorokban hajtottak őket a kivégzés helyére, elszedve tőlük a pénzt és értéktárgyaikat majd levettetve velük felső felöltőjüket a kivégzés helyére terelték őket.  Itt egy hatalmas kiásott gödörbe kellett menniök, ahol sorra lelövöldözték őket, azokat pedig akik már érezték azt, hogy őket kivégzik és vonakodtak bemenni oda a gödör előtt lőtték agyon. Voltak olyanok is akik meg akartak szökni ezeket szökésük közben lőték agyon és ott hagyták példaképül a többieknek. Igen nagy volt a jajveszékelés a kisgyermekek sirtak az anyjuk karján szinte érezték, hogy ők is a vesztőhelyre mennek a szüleikkel együtt. Nagy volt a kegyelemért való rimánkodás, de minden hiába való volt, mert az SS alakulat katonái kegyetlenül teljesitették a führerük para[n]csát. A kivégzés én magam is végignéztem mindezen kivégzéseket a hadnagy urral együtt. Ezen a napon 7000 zsidót végeztek ki..." [A vérengzésről összesen 20-26 gépelt sor.]  Napló: 9 számozott gépelt oldal, 21x17 cm   Valamint benne még gépjárművezetői igazolványa, és 1943-as a M. Kir. I. honvéd légvédelmi tüzérosztály 1. ütege által kiállított igazolványa/   1939-1941-1943 Heritage of Jenő Madarász armband platoon-leader. Included is his "War Diary of the Russian Campaign of 1941", featuring a 9 numbered page typed account of his experiences on the Eastern Front. This includes the massacre in Dnipro on October 13, 1941. [About the massacre: 20-26 typed line.]  Diary: 9 numbered page typed, 21x17 cm. In Hungarian language.   With his driver's license and his certificate of the Royal Hungarian 1th Air Defense Artillery Division card.
1
16432.

1939-1941-1943 Madarász Jenő karpaszományos szakaszvető hagyatéka. Benne "1941. évi orosz háborús naplója", 9 oldal gépelt beszámolóval az orosz fronton átéltekről. Benne az 1941. október 13.-i dnyipropetrovszki vérengzéssel: "1941. Okt. 13. Ezen a napon olyan élményben volt részünk, amelyben az egész háboru ideje alatt nem volt részünk. A német SS alakulat megkezdte müködését a város külső rész...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
EUR
,
342,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
1939. október 21. Felvidéki emlék - magyar címerrel díszített, kézzel faragott fa doboz, zárral, kulcs nélkül (1939. október 21-én Bajánháza község közelében az esti órákban szlovák oldalról tüzet nyitottak a határ magyar oldalán járőröző határőrökre és csendőrökre, a magyar fél a provokációt erélyes tüzeléssel hárította el), 26×18×8 cm
1
16433.

1939. október 21. Felvidéki emlék - magyar címerrel díszített, kézzel faragott fa doboz, zárral, kulcs nélkül (1939. október 21-én Bajánháza község közelében az esti órákban szlovák oldalról tüzet nyitottak a határ magyar oldalán járőröző határőrökre és csendőrökre, a magyar fél a provokációt erélyes tüzeléssel hárította el), 26×18×8 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
EUR
,
22,86
USD
Ajánlatok száma:
4
Eladási ár:
9 000 Ft
 
cca 1941-1944 II. világháborús magyar katonai fotó tétel: teherautók, géppuska tüzelőállásban, megfigyelők, ágyúk, kardvívás, szabadidejüket töltő katonák, stb.; összesen 42 db fotó, a hátoldalon részben feliratozva, 9x6 cm körüli méretben
1
16434.

cca 1941-1944 II. világháborús magyar katonai fotó tétel: teherautók, géppuska tüzelőállásban, megfigyelők, ágyúk, kardvívás, szabadidejüket töltő katonák, stb.; összesen 42 db fotó, a hátoldalon részben feliratozva, 9x6 cm körüli méretben

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
EUR
,
142,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1940-1944 Magyar katonák csoportképe, többjükön harckocsizó sisak, illetve néhányukon rádiós fejhallgató is látható; a két szélen 39M Csaba páncélgépkocsikkal (magyar gyártású, a háborúban felderítési célokra használt harcjármű). Nagyméretű fotó, foltos kartonon, 22,5x17 cm (karton: 31,5x23,5 cm)
1
16435.

cca 1940-1944 Magyar katonák csoportképe, többjükön harckocsizó sisak, illetve néhányukon rádiós fejhallgató is látható; a két szélen 39M Csaba páncélgépkocsikkal (magyar gyártású, a háborúban felderítési célokra használt harcjármű). Nagyméretű fotó, foltos kartonon, 22,5x17 cm (karton: 31,5x23,5 cm)

 
Eladva
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
EUR
,
45,71
USD
Ajánlatok száma:
6
Eladási ár:
20 000 Ft
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

Aktuális híreink

Őszi (43.) nagyaukció:
Megtekintés: október 28. és november 7. között;


Irodánk november 11-én hétfőn zárva tart!
Megnyert tételek átvétele: november 12-től;
Fizetési határidő: november 19;
Elszámolás: november 21-től;

A magyar filatélia tételek 1-től 360-ig élő online érverésen kerülnek kikiáltásra november 9-én szombaton 9.30-tól!
Bővebb információ:
https://www.darabanth.com/hu/nagyaukcio/  
Minden másra a megszokott módon lehet licitálni szombaton 18 óráig.

  Események

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz