Legyező, Kína, kantoni stílus, XIX. sz. Kézzel festett papír, faragott csont Üveg tárlóban. Legyező mérete 50x28 cm / China, Filigree mandarin folding fan, Canton, 19th century
Ikon - Pantokrátor Krisztus három szenttel. cca 19. sz. közepe, orosz, tojástempera, fa, folttal, kis sérüléssel, 35,5x30,5 cm /// Icon - Pantocrator Christ with three saints. Circa mid-19th century, Russian, egg tempera on wood, with a stain and minor damage, dimensions: 35.5 x 30.5 cm.
Okimono - Olvasó férfi. cca 19. sz., Japán, faragott rozmáragyar, jelzés nélkül, 9x5 cm /// Okimono - Reading Man. Circa 19th century, Japan, carved walrus tusk, unmarked, dimensions: 9 x 5 cm.
Antik perugiai faliszőttes. Jó állapotban, cca 260x190 cm. Proveniencia: Jajczayné Kanyó Erzsébet hagyatékából. /// Antique Perugian wall tapestry. In good condition, approximately 260 x 190 cm. Provenance: from the estate of Erzsébet Jajczayné Kanyó.
"Nanban" tsuba. Japán, cca 19. sz. Aranyozott fém, kopással, 6,5x6 cm, fa dobozban. /// "Nanban" tsuba. Japanese, circa 19th century. Gilded metal, with wear, 6.5 x 6 cm, in a wooden box.
Antik japán csont netsuke - Hotei. cca 19. sz. közepe, Japán, faragott csont, jelzés nélkül, m: 4 cm /// Antique Japanese bone netsuke - Hotei. Circa mid-19th century, Japan, carved bone, unmarked, height: 4 cm.
Tibeti buddhista koldulótál. Fa, ezüst (Ag), Tibet, cca 19. sz. közepe - második fele, d: 12,5 cm, m: 5,5 cm, bruttó: 268g /// Tibetan Buddhist alms bowl. Wood, silver (Ag), Tibet, circa mid to late 19th century, diameter: 12.5 cm, height: 5.5 cm, weight: 268g
Tibeti buddhista koldulótál. Fa, ezüst (Ag), Tibet, cca 19. sz. közepe - második fele, d: 13,5 cm, m: 5 cm, bruttó: 249g /// Tibetan Buddhist alms bowl. Wood, silver (Ag), Tibet, circa mid to late 19th century, diameter: 13.5 cm, height: 5 cm, weight: 249g.
Antik japán csont netsuke - mászó csecsemő. cca 19. sz. második fele, Japán, faragott elefántcsont, jelzett, h: 5,5 cm /// Antique Japanese bone netsuke - crawling baby. Circa second half of the 19th century, Japan, carved ivory, marked, height: 5.5 cm.
cca 1910, Angol art nouveau ezüstözött alpakka dohányzó készlet tálcán, fiókáit etető madárka mintájával díszítve. Jelzett: W&G (Watson & Gillott?), eredeti üvegbetétekkel, kopással, tálca 40x13 cm, m: 9-15 cm /// Circa 1910, English Art Nouveau silver-plated alpaca smoking set on a tray, decorated with a pattern of a bird feeding its chicks. Marked: W&G (Watson & Gillott?), with original glass in...
cca 1954, Lyle & Scott Limited kasmír női sweeter, tervező: Christian Dior (1905-1957). Jó állapotban. Proveniencia: Lénárt Angéla (1921-2004) modell hagyatékából. /// Circa 1954, Lyle & Scott Limited cashmere women's sweater, designed by Christian Dior (1905-1957). In good condition. Provenance: From the estate of model Angéla Lénárt (1921-2004).