Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 42

Christian Dior Haute Couture kétrészes skirt suit. cca 1952, jó állapotban. Proveniencia: Lénárt Angéla (1921-2004) modell hagyatékából. /// Christian Dior Haute Couture two-piece skirt suit. Circa 1952, in good condition. Provenance: From the estate of model Angéla Lénárt (1921-2004).
10290.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

Christian Dior női sapka. cca 1952, Christian Dior Paris, jelzett, jó állapotban, d: 29 cm. Proveniencia: Lénárt Angéla (1921-2004) modell hagyatékából. /// Christian Dior women's hat. Circa 1952, marked Christian Dior Paris, in good condition, diameter: 29 cm. Provenance: From the estate of model Angéla Lénárt (1921-2004).
10291.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
14

Southern & Richardson Sheffield vadász evőeszköz szett, 6 darab villa és 6 darab kés, szaru nyéllel, jelzett, jó állapotban, díszdobozban. /// Southern & Richardson Sheffield hunting cutlery set, consisting of 6 forks and 6 knives with horn handles, marked, in good condition, in a decorative box.
10292.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Stefániay Edit (1936 - ): Elveszett paradicsom. Tűzzománc, réz lapok. Jelzett. Kerettel 70x80 cm /// Edit Stefániay (1936 - ): Lost Paradise. Enamel on fire, copper plates. Marked. With frame: 70x80 cm.
10293.

Kikiáltási ár:
260 000 Ft
673,58
742,86

Fajka János (1935-2021): Minó maszkok. Tűzzománc, fémlemez, jelezve balra lent, hátoldalán autográf felirattal és Motivart címkéjével, fakeretben. Tetején enyhén foltos. 60×40 cm /// János Fajka (1935-2021): Minó Masks. Enamel on fire, metal plate, marked at the bottom left, with an autograph on the back and a Motivart label, in a wooden frame. Slightly stained at the top. 60×40 cm.
10294.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86
20

10295.

Bahram Gur vadászata. cca 1898, német vagy francia, szászánida selyemszöveg fémszállal hímzett modern másolata, feltehetően a mintául szolgáló, 663-ban készült kölni Szent Kunibert ereklyekárpit felfedezésének idejében, 1898 körül készült. Rendkívül gazdag fémszál hímzéssel és mintásan letűzött fémszálmintákkal díszített, foltokkal, minimális fémszálhibákkal, cca 95x95 cm /// The Hunt of Bahram Gu...

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
388,60
428,57

Hölgy agarakkal. Francia, cca 1930, art deco szoborcsoport márvány talapzaton, patinázott és aranyozott spiáter / ón alakokkal, 42x11x29 cm /// Lady with Hounds. French, circa 1930, Art Deco sculpture group on a marble base, featuring patinated and gilded spelter/tin figures, measuring 42x11x29 cm. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
10296.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

10297.

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
220,21
242,86

Húsvéti ünnepi ikon - Jézus pokolra szállása és feltámadása, körben ünnepekkel, sarkokon szentekkel. cca 19. sz. közepe, orosz, tojástempera, fa, rézlemez okláddal. Kopásokkal, 32x27 cm /// Easter festive icon - The Descent of Jesus into Hell and His Resurrection, surrounded by celebrations and saints in the corners. Circa mid-19th century, Russian, egg tempera on wood, with a brass plate. Some wear, measuring 32x27 cm.
10298.

Húsvéti ünnepi ikon - Jézus pokolra szállása és feltámadása, körben ünnepekkel, sarkokon szentekkel. cca 19. sz. közepe, orosz, tojástempera, fa, rézlemez okláddal. Kopásokkal, 32x27 cm /// Easter festive icon - The Descent of Jesus into Hell and His Resurrection, surrounded by celebrations and saints in the corners. Circa mid-19th century, Russian, egg tempera on wood, with a brass plate. Some we...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57
13

Puttó. cca XIX. sz., feltételezhetően magyar szobrász, faragott fa, korának megfelelő kis sérülésekkel, restaurálással, laza elemekkel, 55x39 cm /// Cherub. Circa 19th century, presumably by a Hungarian sculptor, carved wood with age-appropriate minor damages, restorations, and loose elements. Dimensions: 55x39 cm.
10299.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

Debreceni Lámpagyár art deco golfozó asztali lámpa. Karl Hagenauer modorában, Debreceni Lámpagyár, 1930 körül, nikkelezett fém és esztergált, feketére pácolt fa, "jelzett CsV?", működőképes, m: 29 cm /// Debreceni Lámpagyár Art Deco golfer table lamp. In the style of Karl Hagenauer, produced around 1930, made of nickel-plated metal and turned, black-stained wood. Height: 29 cm.
10300.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
17

1938 Emlék serleg. "Az Eucharisztikus Világkongresszus és Szent István jubileumi év emlékére készítette a Cserkészbolt Magyar Műötvös műhelyben Barth F. tervei szerint. Példány 32" sorszámozott serleg magyar szentek és boldogok tüzzománc képével, ezüst, réz, tűzzománc. m: 23 cm /// 1938 Commemorative Cup. "Made in memory of the Eucharistic World Congress and the Jubilee Year of Saint Stephen at the Cserkészbolt Hungarian Silver Workshop according to designs by Barth F. This numbered piece features images of Hungarian saints and blesseds in enamel, made of silver, copper, and enamel. Height: 23 cm.
10301.

1938 Emlék serleg. "Az Eucharisztikus Világkongresszus és Szent István jubileumi év emlékére készítette a Cserkészbolt Magyar Műötvös műhelyben Barth F. tervei szerint. Példány 32" sorszámozott serleg magyar szentek és boldogok tüzzománc képével, ezüst, réz, tűzzománc. m: 23 cm /// 1938 Commemorative Cup. "Made in memory of the Eucharistic World Congress and the Jubilee Year of Saint Stephen at th...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
22

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft