Christian Dior Haute Couture kétrészes skirt suit. cca 1952, jó állapotban. Proveniencia: Lénárt Angéla (1921-2004) modell hagyatékából. /// Christian Dior Haute Couture two-piece skirt suit. Circa 1952, in good condition. Provenance: From the estate of model Angéla Lénárt (1921-2004).
Christian Dior női sapka. cca 1952, Christian Dior Paris, jelzett, jó állapotban, d: 29 cm. Proveniencia: Lénárt Angéla (1921-2004) modell hagyatékából. /// Christian Dior women's hat. Circa 1952, marked Christian Dior Paris, in good condition, diameter: 29 cm. Provenance: From the estate of model Angéla Lénárt (1921-2004).
Southern & Richardson Sheffield vadász evőeszköz szett, 6 darab villa és 6 darab kés, szaru nyéllel, jelzett, jó állapotban, díszdobozban. /// Southern & Richardson Sheffield hunting cutlery set, consisting of 6 forks and 6 knives with horn handles, marked, in good condition, in a decorative box.
Fajka János (1935-2021): Minó maszkok. Tűzzománc, fémlemez, jelezve balra lent, hátoldalán autográf felirattal és Motivart címkéjével, fakeretben. Tetején enyhén foltos. 60×40 cm /// János Fajka (1935-2021): Minó Masks. Enamel on fire, metal plate, marked at the bottom left, with an autograph on the back and a Motivart label, in a wooden frame. Slightly stained at the top. 60×40 cm.
Bahram Gur vadászata. cca 1898, német vagy francia, szászánida selyemszöveg fémszállal hímzett modern másolata, feltehetően a mintául szolgáló, 663-ban készült kölni Szent Kunibert ereklyekárpit felfedezésének idejében, 1898 körül készült. Rendkívül gazdag fémszál hímzéssel és mintásan letűzött fémszálmintákkal díszített, foltokkal, minimális fémszálhibákkal, cca 95x95 cm /// The Hunt of Bahram Gu...
Hölgy agarakkal. Francia, cca 1930, art deco szoborcsoport márvány talapzaton, patinázott és aranyozott spiáter / ón alakokkal, 42x11x29 cm /// Lady with Hounds. French, circa 1930, Art Deco sculpture group on a marble base, featuring patinated and gilded spelter/tin figures, measuring 42x11x29 cm. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
Húsvéti ünnepi ikon - Jézus pokolra szállása és feltámadása, körben ünnepekkel, sarkokon szentekkel. cca 19. sz. közepe, orosz, tojástempera, fa, rézlemez okláddal. Kopásokkal, 32x27 cm /// Easter festive icon - The Descent of Jesus into Hell and His Resurrection, surrounded by celebrations and saints in the corners. Circa mid-19th century, Russian, egg tempera on wood, with a brass plate. Some we...
Puttó. cca XIX. sz., feltételezhetően magyar szobrász, faragott fa, korának megfelelő kis sérülésekkel, restaurálással, laza elemekkel, 55x39 cm /// Cherub. Circa 19th century, presumably by a Hungarian sculptor, carved wood with age-appropriate minor damages, restorations, and loose elements. Dimensions: 55x39 cm.
Debreceni Lámpagyár art deco golfozó asztali lámpa. Karl Hagenauer modorában, Debreceni Lámpagyár, 1930 körül, nikkelezett fém és esztergált, feketére pácolt fa, "jelzett CsV?", működőképes, m: 29 cm /// Debreceni Lámpagyár Art Deco golfer table lamp. In the style of Karl Hagenauer, produced around 1930, made of nickel-plated metal and turned, black-stained wood. Height: 29 cm.
1938 Emlék serleg. "Az Eucharisztikus Világkongresszus és Szent István jubileumi év emlékére készítette a Cserkészbolt Magyar Műötvös műhelyben Barth F. tervei szerint. Példány 32" sorszámozott serleg magyar szentek és boldogok tüzzománc képével, ezüst, réz, tűzzománc. m: 23 cm /// 1938 Commemorative Cup. "Made in memory of the Eucharistic World Congress and the Jubilee Year of Saint Stephen at th...