Okmányok

Tételek száma: 28

1895 Az Iparművészeti Múzeum építéséhez használt építőanyag ellennyugtája a Schlick-féle vasöntödétől
10492.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
Eladási ár:
7 000 Ft

1919 Vasvörösvári Gróf Erdődy Iparművek Rt. alapszabálya, gróf Erdődy Tamás (1886-1931) bíboros aláírásával
10493.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Eladási ár:
5 500 Ft

1912 Herkulesfürdői fürdő belépőjegy, ára 50 fillér, 50%-os kedvezménnyel
10494.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Eladási ár:
28 000 Ft

1913 Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete fényképes igazolvány
10495.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

  Kosárba
  Eltávolítás
1914 Budapest-Szentendre közötti HÉV iparvágány építési szerződése
10496.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Eladási ár:
3 000 Ft

1920 3 db jegyzőkönyv Amerikába magyar gyerek számára gyűjtött pénzről (gyerekcipő akció), 2 db-ot Bódy Tivadar polgármester írt alá, hozzá: pár darab amerikai közéleti személy aláírt támogató levele is
10497.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Eladási ár:
3 000 Ft

cca 1920-1945 Barsy Aladár miniszterelnökségi osztálytanácsos hagyatékból származó okmányok, fotók, igazolványok, összesen kb. 20 db, közte a Magyar Királyság által kiállított, fényképes útlevél (osztrák, olasz, román, svájci vízumokkal); a Hadirokkantak, Hadiözvegyek és Hadiárvák Országos Nemzeti Szövetsége (HONSZ) díszjelvényének adományozó oklevele; a Budapesti Olasz Kulturális Intézet (Istituto Italiano di Cultura per l'Ungheria) által kiállított, fényképes igazolvány; a Vörös Hadsereg parancsnoksága által kiállított, kétnyelvű (magyar-orosz) igazolvány; különféle műtermekben készült (többségében nagyméretű) fotók, közte díszmagyaros portrék; stb. Vegyes állapotban.
10498.

cca 1920-1945 Barsy Aladár miniszterelnökségi osztálytanácsos hagyatékból származó okmányok, fotók, igazolványok, összesen kb. 20 db, közte a Magyar Királyság által kiállított, fényképes útlevél (osztrák, olasz, román, svájci vízumokkal); a Hadirokkantak, Hadiözvegyek és Hadiárvák Országos Nemzeti Szövetsége (HONSZ) díszjelvényének adományozó oklevele; a Budapesti Olasz Kulturális Intézet (Istitut...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
Eladási ár:
55 000 Ft

1924 Lichteneckert (Lichtneckert) István (1892-1929) tőrvívó, a bronzérmes magyar tőrcsapat tagjának díszoklevele az 1924. évi párizsi olimpiáról. Nagyméretű, dekoratív grafikával illusztrált oklevél (szign.: Bernard Nandin); Justinien Clary, a Francia Olimpiai Bizottság elnöke, ill. Pierre de Coubertin, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság társalapítója és elnöke nyomtatott aláírásaival. Sérülésekkel, foltokkal, restaurálandó állapotban, 64,5x49,5 cm / 1924 Certificate of the 1924 Summer Olympics in Paris for István Lichteneckert (1892-1929) Hungarian fencer, who won a bronze medal in the team foil competition; with printed signatures of Justinien Clary, President of the French Olympic Committee, and Pierre de Coubertin, co-founder and President of the International Olympic Committee. With tears and stains, in need of restoration, 64.5x49.5 cm
10499.

1924 Lichteneckert (Lichtneckert) István (1892-1929) tőrvívó, a bronzérmes magyar tőrcsapat tagjának díszoklevele az 1924. évi párizsi olimpiáról. Nagyméretű, dekoratív grafikával illusztrált oklevél (szign.: Bernard Nandin); Justinien Clary, a Francia Olimpiai Bizottság elnöke, ill. Pierre de Coubertin, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság társalapítója és elnöke nyomtatott aláírásaival. Sérülésekkel,...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71
Eladási ár:
170 000 Ft

Segédlevél. A Budapesti Egyesült Lakatos Stb. Ipartestület nevében kiállított, színes kőnyomatú oklevél Tönköly Pál reszelővágó tanonc részére, az oklevél alján a munkaadó, Sajó János ipartestületi elnök és az ipartestületi jegyző autográf aláírásával, hitelesítő testületi körbélyegzővel, valamint 2 filléres okmánybélyeggel. Budapest, 1925 körül. Klösz György és Fia Lithográfiai Műintézet. Egyetlen lap, kromolitográfia, mérete: 420x510 mm. Kelt: Budapest, 1928. november 2 Szövege: ,,Segédlevél. Tönköly Pál tanoncot, aki Monor, 1911. november 5-én született [és] a Mihálka Testvérek cég Budapest, V. ker. Zápolya u. 24 szám [alatti] műhelyében 1925. év október hó 1. naptól 1928. év október hó 1 napig szakbavágó munkát végzett, [valamint] a Pannonia uccai tanonciskola III. évfolyamát elégséges eredménnyel elvégezte, és az 1928. évi november hó 2. napján tartott segédvizsgálaton a reszelővágó iparban elégséges előmenetelt tanusitott, ezennel reszelővágó segéddé nyilvánítjuk. A Budapesti Egyesült Lakatos Stb. Ipartestület nevében: Mihálka Testvérek Reszelő és Szerszámgyár R. T. [bélyegző és cégvezetői aláírás], Sajó János ipartestületi elnök [aláírás], ipartestületi jegyző [aláírás]". Szép állapotú kőnyomat, fakeretben, üveglap mögött.
10500.

Segédlevél. A Budapesti Egyesült Lakatos Stb. Ipartestület nevében kiállított, színes kőnyomatú oklevél Tönköly Pál reszelővágó tanonc részére, az oklevél alján a munkaadó, Sajó János ipartestületi elnök és az ipartestületi jegyző autográf aláírásával, hitelesítő testületi körbélyegzővel, valamint 2 filléres okmánybélyeggel. Budapest, 1925 körül. Klösz György és Fia Lithográfiai Műintézet. Egyetle...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Eladási ár:
18 000 Ft

A Szolnoki MÁV Sport-Egyesület díszoklevele kerékpársport-szervezői tevékenységért, az egyesület hitelesítő bélyegzőjével, elnöke és titkára saját kezű aláírásával. Geiger Richard által rajzolt színes kőnyomat (1929) Gyoma, [1925 körül]. Kner Izidor ny. Színes kőnyomat, mérete: 360x240 mm, lapméret: 425x280 mm. Az 1910-ben alapított Szolnoki MÁV Sportegyesület részére készült színes kőnyomatú Kner-sportoklevelet Geiger Richard (1870-1945) grafikus tervezte. Az oklevélen kiemelt helyen labdarúgó-mérkőzés látható, valamint a kerékpár-, a nehéz atlétika és az evezősport egy-egy zsánerjelenete. Az előre nyomott oklevélre négy évvel később került a szakosztályi elismerés szövege: ,,A Szolnoki Máv. Sport-Egyesület Bartha Gyula urat kerékpár szakosztályunk f. évi vezetése körül szerzett kiváló érdemeinek elismeréséül Díszoklevéllel tüntette ki. Szolnok, 1929. évi november hó 2-án." Az egyesületi elismerést Bosnyák István egyesületi titkár és Krámer Gyula egyesületi elnök saját kezű aláírása hitelesíti, az aláírások között egyesületi bélyegzés, melyet az egyesület kézzel rajzolt, szárnyas kereket ábrázoló szimbóluma takar. Az oklevél bal felső sarkában évtizedekkel későbbi MÁV-gyűjteményi bélyegzés. Az oklevél alján ismeretlen kéz által írt megjegyzés: Bartha Gyula 1930-tól a DVSC Kerékpár Szakosztályának vezetője. Lévay-Haiman 0. Jó állapotú nyomat, aranyozott fakeretben, üveglap mögött.
10501.

A Szolnoki MÁV Sport-Egyesület díszoklevele kerékpársport-szervezői tevékenységért, az egyesület hitelesítő bélyegzőjével, elnöke és titkára saját kezű aláírásával. Geiger Richard által rajzolt színes kőnyomat (1929) Gyoma, [1925 körül]. Kner Izidor ny. Színes kőnyomat, mérete: 360x240 mm, lapméret: 425x280 mm. Az 1910-ben alapított Szolnoki MÁV Sportegyesület részére készült színes kőnyomatú Kner...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Eladási ár:
19 000 Ft

1930 A horvátországi Plitvicében levő Hotel Pitvice szálloda ismertető füzete, szobaárak, kiöltött számla és dekortí étlap kártya, 4 db dokumentum, jó állapotban
10502.

Megvehető
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

  Kosárba
  Eltávolítás
1938 Budakeszi kőbánya bérleti szerződése
10503.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Eladási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

Őszi (43.) nagyaukció:
Megtekintés: október 28. és november 7. között;

Irodánk november 11-én hétfőn zárva tart!
Megnyert tételek átvétele: november 12-től;
Fizetési határidő: november 19;
Elszámolás: november 21-től;

Bővebb információ:
https://www.darabanth.com/hu/nagyaukcio/
Minden másra a megszokott módon lehet licitálni szombaton 18 óráig.

  Események