Falerisztika

Tételek száma: 42

1947. "Közbiztonsági Bronz Szolgálati Jel" bronz kitüntetés mellszalagon, hátoldalán "MÁPV (Magyar Állami Pénzverő)" gyártói jelzéssel T:XF / Hungary 1947. "Distinction for Public Security Service, Bronze Grade" bronze decoration on ribbon with "MÁPV (Hungarian National Mint)" maker's mark C:XF NMK 501.
30550.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

1948. "Kossuth-díj I. fokozata" aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés, hátoldalán "KOSSUTH DIJ 1948" beütéssel. Csak 186 adományozás! (22x25mm) T:VF zománchiba, aranyozás lekopott, utólag pótolt tű / Hungary 1948. "Kossuth Prize, Golden Badge" gilt, enamelled bronze decoration, with "KOSSUTH DIJ 1948" mark on the backside. Only 186 awards! (22x25mm) C:VF enamel error, worn gilt, subsequently replaced needle NMK.: 525.a
30551.

1948. "Kossuth-díj I. fokozata" aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés, hátoldalán "KOSSUTH DIJ 1948" beütéssel. Csak 186 adományozás! (22x25mm) T:VF zománchiba, aranyozás lekopott, utólag pótolt tű / Hungary 1948. "Kossuth Prize, Golden Badge" gilt, enamelled bronze decoration, with "KOSSUTH DIJ 1948" mark on the backside. Only 186 awards! (22x25mm) C:VF enamel error, worn gilt, subsequently re...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1954. "Kossuth-díj III. fokozata" részben zománcozott bronz kitüntetés, hátoldalán domború "1954 - KOSSUTH DIJ" felirattal. Csak 339 adományozás! (22x25mm) T:AU / Hungary 1954. "Kossuth Prize, Bronze Badge" partially enamelled bronze decoration, with embossed "1954 - KOSSUTH DIJ" inscription on the backside. Only 339 awards! (22x25mm) C:AU NMK.: 527
30552.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1963. "Állami Díj II. fokozata" ezüstözött, részben zománcozott bronz kitüntetés, hátoldalán domború "ÁLLAMI DIJ" felirattal. (22x25mm) T:XF kopott ezüstözés / Hungary 1963. "State Prize, 2nd Grade" silver plated, partially enamelled bronze decoration, with embossed "ÁLLAMI DIJ" inscription on the backside. (22x25mm) C:XF worn silvering NMK.: 705
30553.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86

1977. "A Magyar Munka Érdemrend arany fokozata" aranyozott, zománcozott és műgyantás bronz kitüntetés mellszalagon, eredeti ("ragadós") dísztokban, miniatűrrel szalagsávon, viselői igazolvánnyal és adományozói okirattal Kolozsvári Grandpierre Emil részére. Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) magyar író, műfordító és kritikus. Francia eredetű erdélyi családban született, Pécsett diplomázott, majd 24 éves korában, 1931-ben jelent meg első regénye "A rosta" címmel. Dolgozott többek közt a Statisztikai Hivatalban, az Iparművészeti Iskolában, valamint a Magyar Rádió dramaturgiai osztályán. 1941-től 3 éven keresztül a Franklin Társulat Kiadóvállalatának lektora volt. A második világháború után szovjet hadifogságból visszatérve a Magyar Rádió Irodalmi Osztályának vezetője, majd helyettes műsorigazgatója lett 1949-ig. 1950-1951 között a Hungária, illetve a Szépirodalmi Könyvkiadó lektoraként dolgozott. 1956 után kezdődött érett írói korszaka, sorra jelentek meg esszékötetei: az Utazás a valóság körül, az Eretnek esszék és A beton virágai. Kétszer nyerte el a Baumgarten-díjat (1941, 1944) és a József Attila-díjat (1964, 1975), valamint 1980-ban Kossuth-díjat kapott. Életműve a Magvető Könyvkiadónál jelent meg. Néhány műve a teljesség igénye nélkül: A rosta (1931), A tőzsdelovag - Vígjáték Balzac nyomán (1947), Nem vagy egyedül (1951), A bűvös kaptafa (1957), A boldogtalanság művészete (1958), Utazás a valóság körül (1969). T:UNC / Hungary 1977. "Hungarian Order of Labour - Gold Grade" gold plated, enamelled and synthetic resined bronze decoration on ribbon, with miniature on thin ribbon, in original ("sticky") case, with bearer card and donation document for Emil Kolozsvári Grandpierre. Emil Kolozsvári Grandpierre (1907-1992) was a Hungarian writer, literary translator and critic. He was born in a Transylvanian family with French origin, graduated in Pécs, and published his first novel in 1931 at the age of 24, entitled "A rosta". He worked, among others, at the Statistical Office, the School of Applied Arts, and the dramaturgy department of the Hungarian Radio. For 3 years from 1941, he was a proofreader for the Publishing Company of the "Franklin Társulat". Returning from Soviet captivity after the World War II, he became the head of the "Magyar Rádió's" Literary Department and then its deputy program director until 1949. Between 1950 and 1951, he worked as a reviewer for "Hungária and Szépirodalmi Könyvkiadó". His mature writing period began after 1956, and his volumes of essays were published one after the other. He won twice the Baumgarten Prize (1941, 1944) and the József Attila Prize (1964, 1975), and in 1980 he received the Kossuth Prize. His autobiography was published by Magvető. C:UNC NMK 599
30554.

1977. "A Magyar Munka Érdemrend arany fokozata" aranyozott, zománcozott és műgyantás bronz kitüntetés mellszalagon, eredeti ("ragadós") dísztokban, miniatűrrel szalagsávon, viselői igazolvánnyal és adományozói okirattal Kolozsvári Grandpierre Emil részére. Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) magyar író, műfordító és kritikus. Francia eredetű erdélyi családban született, Pécsett diplomázott, ma...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1998. "A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje, polgári tagozat" zománcozott Ag kitüntetés nyakszalaggal, hátoldalán "1946 1991" felirat, karikán fémjel, verdejel, eredeti dobozában + kisdíszítmény mellszalagon, szalagsávval, rozettával, miniatűrrel a szalagsávon és a mellszalagon is, szintén eredeti tokban, "Grétsy László" nevére szóló, Göncz Árpád (1922-2015) köztársasági elnök által aláírt adományozói okirattal és viselői igazolvánnyal. Grétsy László (1932-2024) magyar nyelvész, főiskolai tanár, televíziós személyiség, a nyelvművelés kiemelkedő alakja T:AU kis patina 1998. "Order of Merit of the Hungarian Republic, Commander's Cross, Civil Grade" enameled Ag decoration with ribbon, with hallmark on the suspension ring, in original box + small decoration, with thin ribbon, rosette and miniatures in original box + with donation document signatured by Árpád Göncz (1922-2015) the President of the Hungarian Republic, and bearer card for László Grétsy. László Grétsy (1932-2024) was a Hungarian linguist, college teacher, television personality, prominent figure in language education. C:AU small patina NMK 737.
30555.

1998. "A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje, polgári tagozat" zománcozott Ag kitüntetés nyakszalaggal, hátoldalán "1946 1991" felirat, karikán fémjel, verdejel, eredeti dobozában + kisdíszítmény mellszalagon, szalagsávval, rozettával, miniatűrrel a szalagsávon és a mellszalagon is, szintén eredeti tokban, "Grétsy László" nevére szóló, Göncz Árpád (1922-2015) köztársasági elnök által aláí...

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
362,69
400,00
16

~1900. "Magyarországi Munkások Rokkant- És Nyugdíj-Egylete 1893" zománcozott, ezüstözött gomblyukjelvény (34x26mm) T:AU / Hungary ~1900. "Magyarországi Munkások Rokkant- És Nyugdíj-Egylete 1893 (Hungarian Workers' Disability and Pension Association)" enamelled, silver plated buttonhole badge (34x26mm) C:AU
30556.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

~1900. "Magyar Mérnök- és Építész Egylet" zománcozott bronz gomblyukjelvény "MORZSÁNYI J. BUDAPEST ESKÜ ÚT 6." gyártói jelzéssel T:AU / Hungary ~1900. "Magyar Mérnök- és Építész Egylet (Hungarian Society of Engineers and Architects)" enamelled buttonhole badge with "MORZSÁNYI J. BUDAPEST ESKÜ ÚT 6." maker's mark C:AU
30557.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Magyarország / Amerikai Egyesült Államok ~1900. "Éljen a Haza / Isten áldd meg a magyart" címeres, amerikai és magyar zászlós aranyozott bronz jelvény T:XF / Hungary / USA ~1900. "Long live the Homeland / God bless the Hungarians" gilt bronze badge with coat of arms, with American and Hungarian flag C:XF
30558.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

~1900. "Budapesti Kereskedő Szolgák Beteg- és Aggsegélyező Egylete" részben zománcozott bronz gomblyukjelvény (36x29mm) T:AU / Hungary ~1900. "Budapesti Kereskedő Szolgák Beteg- és Aggsegélyező Egylete" partially enamelled bronze buttonhole badge (36x29mm) C:AU
30559.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

~1900. "Szent György-érem" bronz emlékérem keretben, kitűzővé alakítva (38mm) T:XF / ~1900. "St. George medal" bronz commemorative medallion in frame, turned into a badge (38mm) C:XF
30560.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

~1900. "Védőnő" zománcozott bronz jelvény, hátlapon "WALTHER E. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (41x25mm) T:VF javított zománc, zománchibák / Hungary ~1900. "Health visitor" enamelled bronze badge, on the back with makers mark "WALTHER E. BUDAPEST" (41x25mm) C:VF repaired enamel, enamel error
30561.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft