Kovács Margit (1902-1976): Szüretelő lány. Engóbozott és mázas terrakotta, jelzett, hibátlan (minimális tűzhibákkal), m: 39 cm /// Margit Kovács (1902-1976): Harvesting Girl. Engobed and glazed terracotta, signed, flawless (with minimal firing defects), height: 39 cm
Kovács Margit (1902-1977): Olvasó lány. Zománccal és engóbbal festett terrakotta, jelzett a belsejében: MADE IN HUNGARY, illetve a kendőn: KM. M: 33 cm /// Margit Kovács (1902-1977): Reading Girl. Terracotta painted with enamel and engobe, signed inside: MADE IN HUNGARY, and on the scarf: KM. Height: 33 cm
Kovács Margit (1902-1977): Nő lepelben. Festett kerámia, jelzett, hibátlan, m: 30 cm /// Margit Kovács (1902-1977): Woman in a Veil. Painted ceramic, signed, flawless, height: 30 cm
Kovács Margit (1902-1977): Széken ülő kislány. Festett kerámia, jelzett, hibátlan, m: 19 cm /// Margit Kovács (1902-1977): Little Girl Sitting on a Chair. Painted ceramic, signed, flawless, height: 19 cm
Kovács Margit (1902-1977): Éneklő lány. Festett kerámia, jelzett, hibátlan, m: 13 cm /// Margit Kovács (1902-1977): Singing Girl. Painted ceramic, signed, flawless, height: 13 cm
Kovács Margit (1902-1977): Kislány kendővel. Festett kerámia, jelzett, hibátlan, m: 12 cm /// Margit Kovács (1902-1977): Little Girl with a Scarf. Painted ceramic, signed, flawless, height: 12 cm
Lonkay Antal (1904-1955) vagy Gorka Géza (1895-1971):, Keramos Rt. Nógrádverőce: Art deco váza. cca 1926, mázas kerámia, jelzett, hibátlan, mázrepedéssel, m: 17,5 cm /// Antal Lonkay (1904-1955) or Géza Gorka (1895-1971), Keramos Rt. Nógrádverőce: Art Deco Vase, circa 1926, glazed ceramic, signed, flawless, with glaze crackling, height: 17.5 cm
Kovács Margit (1902-1977): Ivó lány. mázas kerámia, jelzett, 23 cm /// Margit Kovács (1902-1977): Drinking Girl. Glazed ceramic, signed, height: 23 cm"
Bronzkori hombár, két oldalán hárombütykös díszítéssel. Tisza vidéke, kerámia, hiányos, restaurált, d: 48 cm, m: 46 cm. Proveniencia: Jajczay János művészettörténész hagyatékából. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK /// Bronze Age vessel with three-knobbed decoration on both sides. Tisza region, ceramic, incomplete, restored, diameter: 48 cm, height: 46 cm. Provenance: From the estate of ar...
cca 1920, Hódmezővásárhely, Hunyadi Jánost ábrázoló nagyméretű dísztál. Jelzett, korának megfelelő mázsérülésekkel, kopottsággal, d: 37 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! /// Circa 1920, Hódmezővásárhely, large decorative plate depicting John Hunyadi. Signed, with typical wear and glaze damage for its age, diameter: 37 cm.ONLY PERSONAL COLLECTION, WE DO NOT SHIP / ONLY PERSONAL COLLEC...