cca 1880-1900, Josef Steidl Znaim antik, historizáló fajansz fali dísztál, áttört virágmintákkal díszített, jelzett Rerrich Ferenc porcelánkereskedő pecsétjével, kis kopással, d: 39 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Circa 1880-1900, Josef Steidl Znaim antique, historicizing faience wall plate, decorated with pierced floral patterns, mar...
Cmielow Manufaktúra, Henryk Jedrasiak (1916-2002) designer: Gnú. 1958, sorszámmal jelzett, kis kopással, 19,5x13 cm /// Cmielow Manufactory, designer Henryk Jedrasiak (1916-2002): Gnu. 1958, marked with a serial number, with minor wear, dimensions: 19.5x13 cm.
Herendi Rothschild mintás nagyváza. Jelzett, hibátlan, szájánál d: 20 cm, m: 26,5 cm /// Herendi Rothschild-patterned large vase. Signed, flawless, diameter at the mouth: 20 cm, height: 26.5 cm.
Zsolnay kisplasztika - Ékszertartó, női akt figurával. Többszínű eozinmázakkal fedett finomfajansz, jelzett, minimális kopással, 14x12 cm /// Zsolnay small sculpture - Jewelry holder with a female nude figure. Covered with multicolored eosin glazes, marked, with minimal wear, dimensions: 14x12 cm.
Zsolnay kisplasztika - Tudós bagoly. Többszínű fényes eozin mázakkal fedett öntött finomfajansz. Jelzett, talpán minimális kopottsággal, m: 30,5 cm /// Zsolnay small sculpture - Scholar owl. Covered with multicolored glossy eosin glazes, cast fine porcelain. Marked, with minimal wear on the base, height: 30.5 cm.
cca 1917-1930, Stoke-on-Trent, S. Fielding & Co. Ltd. "Etna" szecessziós 8 részes pipere készlet. Szecessziós mintákkal díszített porcelán, tálca 49x17 cm, krémes edény, 3 darab fedeles tároló, púderszóró, gyertyatartó, tálka. Zömmel jelzett, mázrepedéssel, 1-1 kis sérüléssel. Ritka szecessziós angol porcelán készlet! /// Circa 1917-1930, Stoke-on-Trent, S. Fielding & Co. Ltd. 'Etna' Art Nouveau 8...
Hollóházi Porcelánmanufaktúra, Szász-Stúdió, Szász Endre (1926-2003): Arc. Jelzett, piros csíkozással, d: 31 cm. Készült 200 példányban, háttérszín szerinti sorszáma 5/20. /// Hollóházi Porcelain Manufactory, Szász Studio, Endre Szász (1926-2003): Face. Marked, with red striping, diameter: 31 cm. Made in an edition of 200, with serial number 5/20
Hollóházi Porcelánmanufaktúra, Szász-Stúdió, Szász Endre (1926-2003): Arc. Jelzett, piros csíkozással, d: 31 cm. Készült 200 példányban, háttérszín szerinti sorszáma 3/20. /// Hollóházi Porcelain Manufactory, Szász Studio, Endre Szász (1926-2003): Face. Marked, with red striping, diameter: 31 cm. Made in an edition of 200, with serial number 3/20.
Herendi Koala kicsinyével. Jelzett, kézzel festett, hibátlan, eredeti dobozában, m: 13 cm. Ritka! /// Herendi Koala with its young. Marked, hand-painted, flawless, in its original box, height: 13 cm. Rare!