Krampusz

Tételek száma: 44

Boldog Karácsonyt! Krampusz. Nyomtatta és kiadja Kner Izidor, Gyoma / Hungarian Christmas art postcard with Krampus s: Kozma (EK)  A 20. század elején a képeslapkiadás területén megjelentek a grafikusok által tervezett, művészi igényű lapok. Kozma Lajos (1884-1948) magyar építő- és iparművész, grafikus, a 20. század egyik legjelentősebb alkotója, 1917-ben tervezett ünnepi sorozatot 12 db karácsonyi és húsvéti képeslappal, amit jó 10 évvel később Kner Izidor, híres gyomai nyomdász jelentetett meg. A színes, meseszerű, barokkos, gazdagon illusztrált lapokat német nyelvű fedéltokba rendezte, többségükön megjelenik a jellegzetes Kozma-féle keretelő sáv. A karácsonyi sorozat egyik kiemelkedő darabja szalagos keretben egy széles vigyorú krampuszt ábrázol, aki óriási puttonyában mindenféle figurát ? csontváz, kis Krampusz, denevér ? cipel. Jobb kezében lámpást tart, bal kezével botra támaszkodik, lábát sarkantyús csizmába bújtatta. A távolban bal oldalon egy várkastély, jobb oldalon egy lovas szánon ülő alak vehető ki. A képeslap alsó részében színpadi függönnyel keretezett címsávban a Boldog Karácsonyt!- felirat, felette jobbra a művész szignója olvasható. Kozma szoros kapcsolatot alakított ki a Kner-nyomdával, ahol egyebek mellett szecessziós könyvgrafikákat tervezett (Kner Klasszikusok, Monumenta Litterarum). 1925-ben ő tervezte Gyomán, art déco stílusban Kner Imre lakóházát, amely ma Nyomdaipari Múzeumként működik.  At the beginning of the 20th century, postcard publishing saw the appearance of cards designed by graphic artists with artistic appeal. Lajos Kozma (1884-1948), a Hungarian architect and industrial artist, graphic artist, and one of the most significant creators of the 20th century, designed a festive series of 12 Christmas and Easter postcards in 1917, which was published a good 10 years later by Izidor Kner, a famous printer from Gyoma. He arranged the colorful, fairy-tale, baroque, richly illustrated cards in German-language covers, most of them featuring the characteristic Kozma-style framing strip. One of the outstanding pieces of the Christmas series depicts a wide-grinning Krampus in a ribbon frame, carrying all sorts of figures ? skeletons, little Krampus, bats ? in his giant bag. He holds a lantern in his right hand, leans on a stick with his left hand, and his feet are shod in spurred boots. In the distance, a castle can be seen on the left, and a figure sitting on a horse-drawn sleigh on the right. In the lower part of the postcard, in the title bar framed by a stage curtain, the inscription ?Happy Christmas!? is written, and above it, to the right, the artist?s signature can be read.
44972.
Anyagjel T1

Boldog Karácsonyt! Krampusz. Nyomtatta és kiadja Kner Izidor, Gyoma / Hungarian Christmas art postcard with Krampus s: Kozma (EK)

A 20. század elején a képeslapkiadás területén megjelentek a grafikusok által tervezett, művészi igényű lapok. Kozma Lajos (1884-1948) magyar építő- és iparművész, grafikus, a 20. század egyik legjelentősebb alkotója, 1917-ben tervezett ünnepi sorozatot 12 db karácsonyi és húsvéti képeslappal, amit jó 10 évvel később Kner Izidor, híres gyomai nyomdász jelentetett meg. A színes, meseszerű, barokkos, gazdagon illusztrált lapokat német nyelvű fedéltokba rendezte, többségükön megjelenik a jellegzetes Kozma-féle keretelő sáv.
A karácsonyi sorozat egyik kiemelkedő darabja szalagos keretben egy széles vigyorú krampuszt ábrázol, aki óriási puttonyában mindenféle figurát ? csontváz, kis Krampusz, denevér ? cipel. Jobb kezében lámpást tart, bal kezével botra támaszkodik, lábát sarkantyús csizmába bújtatta. A távolban bal oldalon egy várkastély, jobb oldalon egy lovas szánon ülő alak vehető ki. A képeslap alsó részében színpadi függönnyel keretezett címsávban a Boldog Karácsonyt!- felirat, felette jobbra a művész szignója olvasható.
Kozma szoros kapcsolatot alakított ki a Kner-nyomdával, ahol egyebek mellett szecessziós könyvgrafikákat tervezett (Kner Klasszikusok, Monumenta Litterarum). 1925-ben ő tervezte Gyomán, art déco stílusban Kner Imre lakóházát, amely ma Nyomdaipari Múzeumként működik.

At the beginning of the 20th century, postcard publishing saw the appearance of cards designed by graphic artists with artistic appeal. Lajos Kozma (1884-1948), a Hungarian architect and industrial artist, graphic artist, and one of the most significant creators of the 20th century, designed a festive series of 12 Christmas and Easter postcards in 1917, which was published a good 10 years later by Izidor Kner, a famous printer from Gyoma. He arranged the colorful, fairy-tale, baroque, richly illustrated cards in German-language covers, most of them featuring the characteristic Kozma-style framing strip.
One of the outstanding pieces of the Christmas series depicts a wide-grinning Krampus in a ribbon frame, carrying all sorts of figures ? skeletons, little Krampus, bats ? in his giant bag. He holds a lantern in his right hand, leans on a stick with his left hand, and his feet are shod in spurred boots. In the distance, a castle can be seen on the left, and a figure sitting on a horse-drawn sleigh on the right. In the lower part of the postcard, in the title bar framed by a stage curtain, the inscription ?Happy Christmas!? is written, and above it, to the right, the artist?s signature can be read.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Gruss vom Krampus / Krampusz repülőgépen virgáccsal és hölggyel, Hold / Krampus with airplane, birches, lady and the Moon. ERIKA (gyűrődés / crease)
44973.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

Mikulás és Krampusz / Saint Nicholas and Krampus. Nicolo Serie von Rafael Neuber s: E. Döcker (kopott sarkak / worn corners)
44974.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

1907 Üdvözlet a Krampusstól! / Krampus with baby (EK)
44975.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

1903 Mikulás és Krampusz. Br. K. W. I. / Saint Nicholas and Krampus s: C. Scolik (EK)
44976.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

1903 Mikulás és Krampusz gyerekekkel / Saint Nicholas and Krampus with children s: Ch. Scolik (EB)
44977.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Grüss vom Krampus / Krampus with handcuffed children. Emb. litho (lyukak / pinholes)
44978.
Anyagjel T4

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00

Üdvözlet a Krampusztól / Krampus with children. litho (kopott sarkak / worn corners)
44979.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00

1946 Gruss vom Krampus! C.H.W. VIII/2. 2508-33. / Krampus playing card game (kopott sarkak / worn corners)
44980.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Üdvözlet a Krampusztól / Krampus with birch. Emb. (EM)
44981.
Anyagjel T4

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

1921 Üdvözlet a Krampusstól / Krampus with birch. Emb. (EB)
44982.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

1922 Children with Krampus, art postcard No. 864. s: W. Fialkowska (EK)
44983.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft